Regulamin

REGULAMIN

Ostatnia aktualizacja: 26-01-2023

Spis treści:
I. Ogólne warunki
II. Zasady składania zamówień
III. Ceny towaru
IV. Formy płatności
V. Realizacja zamówienia
VI. Prawo odstąpienia od umowy/Reklamacje
VII. Ochrona danych osobowych RODO
VIII. Obowiązki kupującego.
IX. Postanowienia końcowe

 1. Ogólne warunki
  1. Internetowy Antykwariat Sobieski, działający pod adresem www.antyksobieski.pl zwany dalej Antykwariatem jest prowadzony przez Pawła Kołatę prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Antykwariat Sobieski Paweł Kołata, ul. Pułaskiego 31/3, 62-800 Kalisz, NIP: 618-185-33-69; REGON 251642669.
  2. Pod pojęciem towaru rozumie się książki i czasopisma, mapy, starodruki oraz inne przedmioty kolekcjonerskie dostępne w Antykwariacie, prezentowane na stronie internetowej https://www.antyksobieski.pl.
  3. Towary prezentowane w Antykwariacie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Treści prezentowane w Antykwariacie stanowią zaproszenie do składania ofert przez Kupującego.
  4. Do korzystania z Antykwariatu niezbędne są: komputer z dostępem do sieci Internet i przeglądarką internetową typu: Firefox, Chrome, Internet Explorer lub Opera w wersji nie starszej niż z 2010 r., a także posiadanie aktywnego konta poczty elektronicznej (e-mail).
 2. Zasady składania zamówień
  1. Kupujący może składać zamówienia 24 godziny na dobę za pośrednictwem strony internetowej Antykwariatu.
  2. Kupujący wybiera towar i składa zamówienie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej www.antyksobieski.pl. Po przesłaniu zamówienia Kupujący otrzymuje e-mailem potwierdzenie przyjęcia zamówienia przez Antykwariat.
  3. Jeżeli towar nie jest dostępny (wyczerpany stan magazynowy, uszkodzenie, pomyłka w opisie towaru) Antykwariat poinformuje o tym Kupującego. Antykwariat ma w takim przypadku prawo do odstąpienia od umowy, a jeżeli Kupujący zapłacił za towar Antykwariat dokona zwrotu pieniędzy w ciągu 14 dni na konto wskazane przez Kupującego.
  4. W przypadku czasowej niedostępności towaru, Antykwariat może zaproponować zakup innego lub wysyłkę zamówionego towaru w późniejszym terminie, o ile Kupujący wyrazi na to zgodę. Brak zgody Kupującego powoduje prawo Antykwariatu do odstąpienia od umowy i obowiązek zwrotu otrzymanych pieniędzy, w terminie 14 dni, na konto wskazane przez Kupującego.

III. Ceny towaru
1. Cena podana przy tytule towaru jest wyrażona w polskich złotych oraz zawiera podatek VAT.
2. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez Kupującego.
3. Cena nie obejmuje opłaty za dostawę. Koszt dostawy zostanie doliczony do wartości zakupionego towaru w momencie wyboru rodzaju dostawy przez Kupującego.
4. Informacje dotyczące dostępnych rodzajów dostawy oraz kosztów wysyłki można znaleźć na stronie Antykwariatu w zakładce „Koszty wysyłki”. W przypadku Klientów zamieszkujących za granicą, prosimy o wcześniejszy kontakt celem ustalenia indywidualnych kosztów dostawy. Koszty wysyłki zagranicznej są uzależnione od miejsca dostawy i wagi zamówienia; mogą się one różnić od kosztów określonych aktualnie w sklepie.
5. Antykwariat zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów, wprowadzania nowych towarów. Uprawnienie do zmiany ceny nie ma wpływu na cenę towaru objętego zamówieniem złożonym przed dokonaniem zmiany.

 1. Formy płatności
  Antykwariat oferuje następujące formy płatności:
  a. ePrzelewy: Płacę z inteligo (inteligo), mTransfer (mBank S.A.), Przelew24 (Bank Zachodni WBK S.A.), Przelew z BPH (Bank BPH S.A.), Płacę z iPKO (PKO BP S.A.), Pekao24Przelew (Bank Pekao S.A.), Płacę z Citi Handlowy (Bank Handlowy w Warszawie S.A.), PayWay Toyota Bank (Toyota Bank S.A.), Płać z BOŚ (Bank Ochrony Środowiska S.A.), Płacę z Alior Bankiem (Alior Bank S.A.), Millennium - Płatności Internetowe (Bank Millennium S.A.), Płać z ING (ING Bank Śląski S.A.), Credit Agricole Bank Polska S.A., Eurobank płatność online (Euro Bank S.A.), db Transfer (Deutsche Bank Polska S.A.), T-mobile Usługi Bankowe (Alior Sync S.A.), Płać z Plus Bank (Plus Bank S.A.), Płacę z IKO (PKO BP S.A.), Płacę z Idea-Bank (Idea Bank S.A.), Przelew Volkswagen Bank direct (Volkswagen Bank S.A.), PeoPay (Bank Pekao S.A.), e-transfer Pocztowy24 (Bank Pocztowy S.A.), BLIK (Polski Standard Płatności Sp. z o. o.)
  b.Przelewy półautomatyczne: Deutsche Bank Polska S.A., Invest Bank S.A., Raiffaisen Bank Polska S.A., Bank Pocztowy S.A., Bank Spółdzielczy we Wschowie, Millennium Bank S.A., Credit Agricole Bank S.A., Bank DnB Nord Polska S.A., Bank Zachodni WBK S.A. Karty płatnicze: Visa, Visa Electron, MasterCard;

 2. c) płatności obsługują Przelewy24, Paynow oraz Payeezy.
  d) tradycyjny przelew bankowy.
  Dane niezbędne do realizacji zamówienia:
  rachunek w mBanku:
  09 1140 2004 0000 3602 3844 8120
  ANTYKWARIAT SOBIESKI Paweł Kołata, ul. Pułaskiego 31/3, 62-800 Kalisz
  e) PayPal

 3. Realizacja zamówienia
 4. Warunkiem realizacji zamówienia jest dostępność określonego w zamówieniu towaru, potwierdzenie przyjęcia zamówienia przez Antykwariat wysłane w formie wiadomości e-mailowej.
 5. Antykwariat realizuje wysyłkę zamówień za pośrednictwem poczty polskiej oraz firm kurierskich DPD, DHL oraz InPost.
 6. Rozpoczęcie realizacji zamówienia następuje:
  a. w przypadku płatności przelewem - z chwilą zaksięgowania pieniędzy na rachunku bankowym Antykwariatu, wskazanym w pktIV ust. 1 pkt b).
 7. w przypadku płatności za pomocą platformy Przelewy24/ Paynow/ Payeezy- z chwilą otrzymania z serwisu płatniczego informacji o realizacji płatności przez Kupującego.
 8. Przewidywany termin realizacji zamówienia wynosi 1-3 dni roboczych; w przypadku towarów, które nie znajdują się w magazynie, termin ten zostanie określony i wysłany w formie elektronicznej wraz z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia.
 9. Realizacja zamówienia następuje zawsze w dni robocze po wpłynięciu płatności na konto Antykwariatu Sobieski w przypadku przedpłaty na konto i płatności kartą lub po stwierdzeniu wpłaty w systemie płatności Przelewy24 / Paynow/  Payeezy.
 10. W przypadku, gdy termin realizacji przypada na dzień wolny od pracy – wysyłka następuje pierwszego dnia roboczego, przypadającego po dniu wolnym.
 11. Zamówienie wysyłane jest tego samego dnia, bądź następnego po upływie czasu niezbędnego do sprowadzenia produktu do magazynu Antykwariatu (patrz dostępność produktów).
 12. Antykwariat zastrzega sobie prawo do zmiany czasu realizacji zamówień. O zmianie Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną.
 13. Zamówienie może zostać zmienione do momentu przekazania do wysyłki poprzez wiadomość e-mail na adres: sklep@antyksobieski.pl.
 14. Zamówienie może zostać anulowane jeżeli nie zostało przekazane do wysyłki poprzez wiadomość e-mail na adres: sklep@antyksobieski.pl lub telefonicznie pod numerem: 609 772 993.

11.W przypadku wyboru płatności przelewem i nieopłacenia przesyłki w terminie 7 dni od daty złożenia zamówienia, Antykwariatowi przysługuje prawo do odstąpienia od umowy. W takim przypadku zamówienie zostaje anulowane.

 1. Antykwariat realizuje wysyłki poza granicę Polski. Koszt zamówienia zostaje powiększony o opłatę dostawcy, która uzależniona jest od stawek tego rodzaju usług w kraju docelowym. Klientów z zagranicy, prosimy o wcześniejszy kontakt celem doprecyzowania sumy zamówienia.
 2. Antykwariat nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru lub opóźnienie w dostawie spowodowane błędnym lub niedokładnym adresem podanym przez Kupującego.
 3. Antykwariat wystawia za zakupiony towar paragon, fakturę VAT lub VAT-marża, który/a jest dołączany/a do przesyłki z towarem. Dokonując zakupu w Antykwariacie, Kupujący wybiera rodzaj udokumentowania transakcji i wyraża zgodę na wystawienie faktury VAT lub VAT-marża bez podpisu odbiorcy.
  15. W przypadku zakupu obiektów, których wartość przekracza 10 000,00 zł, moment sprzedaży przypada na moment uiszczenia ceny. Zakupione obiekty zostaną wysłane po uprzednim uiszczeniu całości należności oraz kosztów wysyłki i dopełnieniu niezbędnych formalności wymaganych prawem [patrz pkt VIII].
 4. Prawo odstąpienia od umowy/Reklamacje
  1. Kupujący ma prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od daty odebrania towaru bez podania przyczyny. Zwrot towaru jest możliwy pod warunkiem, że towar jest niezniszczony, nie był używany, a w przypadku nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych, dodatkowo, gdy znajduje się w oryginalnym opakowaniu. Uprawnienie powyższe przysługuje Kupującemu będącemu Konsumentem w rozumieniu art. 22(1) kodeksu cywilnego oraz Przedsiębiorcy prowadzącemu jednoosobową działalność gospodarczą. W razie tego odstąpienia od umowy, umowę uważa się za niezawartą.
  2. Antykwariat jest obowiązany do dostarczenia rzeczy wolnych od wad fizycznych. W przypadku niezgodności towaru z umową (posiadającego wady fizyczne), Kupującemu przysługuje prawo do reklamacji towaru w ciągu 2 lat od daty wydania rzeczy bezpośrednio Kupującemu lub wybranemu przez niego przewoźnikowi.
  3. Zwracany lub reklamowany towar należy przesyłać na adres: Antykwariat Sobieski Paweł Kołata, ul. Pułaskiego 31/3, 62-800 Kalisz.
  4. Odstępując od umowy (tj. zwracając towar) należy dołączyć do niego oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Formularz oświadczenia znajduje się pod regulaminem. Antykwariat uprzejmie prosi Konsumenta / Przedsiębiorcę prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, o ile nie stanowi to dla niego uciążliwości, o dołączenie do zareklamowanego produktu kopii paragonu albo faktury VAT bądź innego dowodu zawarcia transakcji, gdyż może się to przyczynić do szybszego rozpatrzenia przez Sprzedawcę reklamacji. W przypadku zagubienia paragonu bądź faktury VAT oraz nieposiadania innego dowodu zawarcia transakcji, Konsument / Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą proszony jest o dołączenie do zareklamowanego produktu oświadczenia w tradycyjnej formie pisemnej o zagubieniu paragonu bądź faktury VAT. Istnieje możliwość skorzystania z wzoru oświadczenia o zagubieniu paragonu dostępnego pod regulaminem.
  5.Reklamując towar należy do przesyłki dołączyć pismo wskazujące przyczynę reklamacji oraz żądanie usunięcia wady lub wymiany na rzecz wolną od wad lub obniżenia ceny lub odstąpienie od umowy. Antykwariat uprzejmie prosi Konsumenta / Przedsiębiorcę prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, o ile nie stanowi to dla niego uciążliwości, o dołączenie do zareklamowanego produktu kopii paragonu albo faktury VAT bądź innego dowodu zawarcia transakcji, gdyż może się to przyczynić do szybszego rozpatrzenia przez Sprzedawcę reklamacji. W przypadku zagubienia paragonu bądź faktury VAT oraz nieposiadania innego dowodu zawarcia transakcji, Konsument / Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą proszony jest o dołączenie do zareklamowanego produktu oświadczenia w tradycyjnej formie pisemnej o zagubieniu paragonu bądź faktury VAT. Istnieje możliwość skorzystania z wzoru oświadczenia o zagubieniu paragonu dostępnego pod regulaminem.
  6.Uprawnienia do żądania obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy nie przysługują Kupującemu, jeżeli Antykwariat niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie.
  7.W razie odstąpienia przez Kupującego od umowy, Antykwariat dokona zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Kupujący, chyba że Kupujący wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z dodatkowymi kosztami, w szczególności na zwrot na wskazany przez niego w formularzu zwrotu numer rachunku bankowego. W każdym przypadku Konsument/ Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność nie poniesie żadnych opłat w związku z tym zwrotem; W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany bezpośrednio na kartę Kupującego.
  8.W przypadku odstąpienia od umowy pieniądze zostaną odesłane niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 14 dni od dnia złożenia przez Kupującego oświadczenia woli o odstąpieniu od umowy.
  9.W przypadku odstąpienia od umowy, Antykwariat gwarantuje zwrot ceny towaru i kosztów dostawy,
  Antykwariat nie ponosi kosztów odesłania towaru. Antykwariat nie przyjmuje przesyłek za pobraniem.
  10. W przypadku uznania reklamacji, Antykwariat w zależności od żądania Kupującego naprawi lub wymieni towar na nowy, a jeśli powyższe okaże się niemożliwe (towar niedostępny, wyczerpany nakład, pomyłka w opisie towaru) zwróci należność za towar podlegający reklamacji lub zaproponuje inne spośród dostępnych w Antykwariacie towarów; bądź też w przypadku żądania obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy zwróci uiszczoną przez Kupującego należność w całości lub w części. W przypadku uznania reklamacji, Antykwariat zwróci poniesione przez Kupującego koszty odesłania reklamowanego towaru.
  11.Antykwariat rozpatruje reklamację w ciągu 14 dni od jej otrzymania.
  12. Antykwariat informuje, iż prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje Konsumentowi / Przedsiębiorcy prowadzącemu jednoosobową działalność gospodarczą w odniesieniu do umów:
  -o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Konsumenta/ Przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy;
  -w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
  -w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Konsumenta / Przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
  -w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
  -w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
  -zawartej w drodze aukcji publicznej;
  -o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną

VII. Ochrona danych osobowych RODO
1. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest:
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Paweł Kołata
ul. Pułaskiego 31/3, 62-800 Kalisz
NIP 618-185-33-69
Kontakt z administratorem jest możliwy pod adresem ANTYKWARIAT SOBIESKI Paweł Kołata, ul. Pułaskiego 31/3, 62-800 Kalisz; sklep@antyksobieski.pl

 1. Dane osobowe będą przetwarzane przez ANTYKWARIAT SOBIESKI Paweł Kołata w szczególności:
  1) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) i lit. c) RODO* w celu:
  a) podjęcia działań celem wykonania umowy sprzedaży wysyłkowej, której stroną jest osoba,
  której dane dotyczą (dane niezbędne do zawarcia umowy są wskazane na formularzu dostawy).
  Dokonując zakupu w Antykwariacie Kupujący wyraża zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w bazie Antykwariatu oraz na ich przetwarzanie w celu realizacji zamówienia. Podanie danych osobowych przez Kupującego jest dobrowolne, jednak brak zgody może uniemożliwić realizację zamówienia przez Antykwariat.
  b) wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze;
  2) na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ANTYKWARIAT SOBIESKI Paweł Kołata [tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO] w celu:
  a) dochodzenia lub zabezpieczenia roszczeń
  3) na podstawie odrębnej zgody wyrażonej poprzez zapisanie się na Newsletter/ Newsletter VIP [tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO] w celu:
  a) marketingu produktów lub usług własnych, w tym spersonalizowanych na podstawie profilu klienta
  b) organizowania i przeprowadzania konkursów oraz innych akcji marketingowych
  b) przekazywania klientowi informacji o proponowanych zmianach Regulaminu, o zmianie nazwy (firmy), adresu lub
  siedziby, potwierdzenia przyjęcia reklamacji i udzielenia na nią odpowiedzi na wskazany adres poczty elektronicznej (e-mail)
  Informacje będą przekazywane za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. SMS, MMS, e-mail),
  4) Dane osobowe klienta nie będą udostępniane podmiotom trzecim, a informacja będzie przekazywana przez ANTYKWARIAT SOBIESKI Paweł Kołata
  3. Okres, przez który dane osobowe będą przechowywane:
  1) dane osobowe przetwarzane w celu zawarcia lub wykonania umowy sprzedaży oraz wypełnienia obowiązku prawnego Administratora będą przechowywane przez okres obowiązywania umowy, a po jego upływie przez okres niezbędny do:
  a) posprzedażowej obsługi klientów (np. obsługi reklamacji)
  b) zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń przysługujących ANTYKWARIAT SOBIESKI Paweł Kołata
  c) wypełnienia obowiązku prawnego Administratora (np. wynikającego z przepisów podatkowych lub rachunkowych);
  2) dane osobowe przetwarzane na podstawie odrębnej zgody wyrażonej poprzez zapisanie się na Newsletter/ Newsletter VIP będą przechowywane do czasu jej odwołania.
  4. Prawa osoby, której dotyczą dane osobowe:
  1) prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, czyli prawo do uzyskania potwierdzenia czy Administrator przetwarza dane oraz informacji dotyczących takiego przetwarzania
  2) prawo do sprostowania danych, jeżeli dane przetwarzane przez Administratora są nieprawidłowe lub niekompletne
  3) prawo żądania od Administratora usunięcia danych
  4) prawo żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania danych
  5) prawo do przenoszenia danych, czyli prawo do otrzymania dostarczonych Administratorowi danych osobowych oraz przesłania ich innemu administratorowi;
  6) prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na podstawie uzasadnionego interesu Administratora lub wobec przetwarzania w celu marketingu bezpośredniego
  7) prawo wniesienia skargi do polskiego organu nadzorczego lub organu nadzorczego innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, właściwego ze względu na miejsce zwykłego pobytu lub pracy osoby, której dane dotyczą lub ze względu na miejsce domniemanego naruszenia RODO
  8) prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie (bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem)
  9) prawo do uzyskania interwencji ludzkiej ze strony Administratora, wyrażenia własnego stanowiska i do zakwestionowania decyzji opartej na zautomatyzowanym przetwarzaniu danych.
  5. Kategorie odbiorców danych (podmiotów przetwarzających dane osobowe w imieniu ANTYKWARIAT SOBIESKI Paweł Kołata:
  przedsiębiorcy telekomunikacyjni, firmy windykacyjne, operatorzy pocztowi, przewoźnicy i brokerzy świadczący usługi wysyłkowe, biuro księgowe, partnerzy świadczący usługi techniczne (np. rozwijanie i utrzymywanie systemów informatycznych, serwisów internetowych i aukcyjnych), Wojewódzki Konserwator Zabytków (w przypadku obiektów, których wartość przekracza 10 000,00 zł i z tego tytułu wymagają wpisu do Ewidencyjnej księgi zabytków), GIIF oraz inne podmioty wyszczególnione w art. 50 ustawy z 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w trybie określonym w ustawie.
 2. Serwis internetowy www.antyksobieski.pl utrzymywany jest na serwerach firmy, która dysponuje dwoma szafami 42U znajdującymi się w jednym z najnowocześniejszych Data Center w Warszawie - ATMAN. Lokalizacja spełnia rygorystyczne standardy (TIER III) w zakresie bezpieczeństwa oraz niezawodności dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych źródeł prądu, systemu UPS połączonego z agregatami. Nasz serwis posiada certyfikat SSL, dzięki czemu dane Klientów są szyfrowane i bezpieczne.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego
  przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

VIII. Obowiązki prawne Kupującego.
1. W przypadku zakupu zabytków [obiekty powyżej 100 lat]  na kwotę powyżej 10 tys. zł Kupujący jest zobowiązany do przekazania Antykwariatowi danych osobowych [przesłanie skanu dowodu tożsamości]. Antykwariat przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami jest zobowiązany do zbierania danych osobowych tych klientów oraz prowadzenia Księgi ewidencyjnej zabytków.

 1. Antykwariat informuje, że jest instytucją obowiązaną na podstawie art. 50 ustawy z 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. W związku z powyższym informujemy, że Antykwariat może zażądać przedłożenia dokumentów potwierdzających weryfikację Kupującego, szczególnie w kategoriach transakcji opisanych w ustawie [zakup zabytku o wartości równej lub większej niż 1 tys. euro, kwota transakcji powyżej 10 tys. euro, zajmowanie eksponowanego stanowiska politycznego itd.].
  3. Zasady wywozu materiałów bibliotecznych za granicę reguluje ustawa z dn. 18 marca 2010 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
 2. Antykwariat może wstrzymać realizację zamówienia zakupionych obiektów do czasu dopełnienia niezbędnych formalności wymaganych prawem [patrz pkt1,4], pomimo uiszczenia przez Kupującego całości należności oraz kosztów wysyłki .

IX. Postanowienia końcowe

1. Antykwariat dokłada należytej staranności, aby treść prezentowanych towarów jak najdokładniej odpowiadała rzeczywistości. Z uwagi na możliwość wystąpienia błędów podczas dokonywanej aktualizacji strony internetowej ewentualne rozbieżności zostaną skorygowane przy realizacji zamówienia.
2. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, a zwłaszcza Kodeksu cywilnego oraz innych ustaw. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 3 września 2014 r.
3. Antykwariat zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu. Wszelkie zmiany Regulaminu obowiązują od daty opublikowania ich na stronie www.antyksobieski.pl. W przypadku zamówień zawartych na podstawie wcześniejszych wersji Regulaminu, wiążące są zapisy obowiązujące w dniu złożenia zamówienia.

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy [wzór formularza]:
(Oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)


Ja, niżej podpisany/-a ................................................................................................,
zamieszkały/-a (adres do korespondencji): ..................................................................,
niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następującej/ych rzeczy/ towaru (nazwa/kod): ……….………………………………………………………………………………………………………….
Data zawarcia umowy to ………………………………………., data odbioru ……………………………………………….… .
Proszę o zwrot środków na rachunek bankowy:
……….……………………………………………………………………[nr rachunku].

Czytelny podpis (tylko jeżeli formularz jest wysłany w wersji papierowej)
Miejscowość: ......................., Data: ......................

 

Oświadczenie o zagubieniu paragonu/faktury* [wzór formularza]:
(Oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku zagubienia dowodu zakupu)


Ja, niżej podpisany/-a ................................................................................................,
zamieszkały/-a (adres do korespondencji): ..................................................................,
dnia ................................................................, zakupiłem/-am na odległość od firmy
Antykwariat Sobieski Paweł Kołata, ul. Pułaskiego 31/3, 62-800 Kalisz, NIP: 618-185-33-69,
towar (nazwa/kod): ......................................................................................................
Towar ten otrzymałem/-am dnia ..................................................................................
Oświadczam, iż otrzymany tytułem w/w transakcji paragon/fakturę* zagubiłem/-am.
..................................................
(czytelny podpis)
Miejscowość: ......................., Data: ......................
*- niepotrzebne skreślić