SAINT-HILAIRE- HISTORYA POMIESZKAŃ NAPOLEONA W PARYŻU Warszawa 1844. TRZY WSPOMNIENIA O NAPOLEONIE Wilno 1840

  • szt.
  • 1 499,00 zł

SAINT-HILAIRE- HISTORYA POMIESZKAŃ NAPOLEONA W PARYŻU Warszawa 1844. TRZY WSPOMNIENIA O NAPOLEONIE Wilno 1840

SAINT-HILAIRE  Emile Marco de

HISTORYA POMIESZKAŃ NAPOLEONA W PARYŻU

Warszawa 1844, S. Orgelbrand, str. [4], 322, [1]; 

     "Zostaliśmy niejako kwatermistrzem, Napoleona i powtarzamy, iż przerwę domowej jego historyi chcieliśmy zapełnić. Bohater będzie tu wystawiony w życiu swojem prywatnem. Lubimy przyglądać się jemu w ten sposób, po olśnieniu wzroku naszego jego chwałą; lubimy patrzeć na mężów, którzy byli przypuszczeni do tajników Opatrzności, którzy kierowali przeznaczeniem tylu rozlicznych narodów, jak oni się stykają z ludzkością przez tysięczne, tajemnicze ogniwa, i widzieć tych, których mamy za bohaterów, biorących udział wespół z gminem w znojach i troskach życia ludzkiego, które Bóg i społeczność nam udzieliły".

          [Przedmowa, fragm.]

TREŚĆ: Szkoła Wojskowa / Mieszkanie przy il. Conti / Hotel de Metz / Hotel Praw Człowieka / Mieszkanie przy ulicy Michodiere / Hotel Mirabeu / Hotel Kolumnady / Domek przy ulicy Chantereine / Pałac Luxemburgski / Zamek Tuilleries / Tuilleries za Konsulatu i Cesarstwa / Elysee Bourbon.

Rzadkie!

[współoprawne z:]

KOŚCIA Józef [?; na s. tyt. krypt. tł., nazwa tł.: Józef Kościa; za BN]

TRZY WSPOMNIENIA O NAPOLEONIE

czyli chwile z czasów Konsulatu i Cesarstwa : wypis z ksiąg gabinetowych wydany w Paryżu 1839

tł. z fr. J. K.

Wilno 1840, R. Rafałowicz; str. 121; format 10x15,5 cm

 

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA WSPÓŁCZESNA NAWIĄZUJĄCA STYLISTYKĄ DO ZBYTKOWNYCH OPRAW Z EPOKI, GRZBIET PŁASKI ZE ZŁOCENIAMI, OKŁADKI OKOLONE DEKORACYJNĄ BODIURĄ, W ZWIERCIADLE OKŁADEK ZŁOCONE GODŁO NAPOLEŃSKIE: ORZEŁ W KORONIE, DZIERŻĄCY W SWOICH SZPONACH BŁYSKAWICE; OZDOBNA WYKLEJKA Z RĘCZNIE BARWIONEGO PAPIERU MARMORYZOWANEGO, OBCIĘCIA KART BARWIONE. WNĘTRZE OKŁADEK WYKOŃCZONE ZŁOCONĄ ROLKĄ.

 

Stan BDB/ w 2. dziele k. 113-120 w starannej kopii, ŁADNY EGZEMPLARZ