KASPROWICZ- DZIEŁA POETYCKIE t. I-VI, CHWILE

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 8070
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)

  • Historia ceny
  • szt.
  • 3 499,00 zł

KASPROWICZ- DZIEŁA POETYCKIE t. I-VI, CHWILE

KASPROWICZ

CHWILE

oraz

DZIEŁA POETYCKIE

t. I-VI [komplet]

Wydanie zbiorowe Ludwika Bernackiego.

Lwów 1911-12. Nakł. Tow. Wydawn. Warszawa E. Wende i Sp. [T. Hiż. i A. Turkuł], str. ca. 250 każdy tom, portret autora w t.1 Dzieł.

Część nakladu z przeznaczeniem na rynek księgarski Królestwa Polskiego ukazała się z usuniętymi przez cenzora niektórymi wierszami. Zmiany dotyczyły tomu 3-go i 4-go. (Nowy Korybut T. 18).

Zawartość: T. 1: Obrazy i opowiadania; T. 2: Obrazy dramatyczne; T. 3 i 4: Liryki; T. 5: miłość; T. 6: Ginącemu światu.

"Niniejsze Dzieła Jana Kasprowicz są pierwszym zbiorowem wydaniem utworów poety, dokonanem za jego wskazówkami i pod jego okiem. Złożyły się na nie prawie wszystkie oryginalne poezye autora, ogłoszone przed ostatnim ich zbiorem "Chwile" (Lwów, 1911), wyjąwszy "Marchołta"; poeta nie życzył sobie umieszczenia nieskończonego jeszcze poematu. Całość zebranej tu twórczości, którą niebawem omówi studyum Zygmunta Wasilewskiego, poprzedza wydawca bibliografią, rozpadającą się na dwa główne działy : I. Bibliografię utworów drukowanych w czasopismach i II Bibliografię utworów w wydaniach książkowych. Bibliografia, do której zupełności wydawca nie rości sobie pretensyi, nie wymaga osobnych objaśnień. Nadmienić jedynie wypada, że przy niektórych utworach podano datę ich napisania, zaczerpniętą z rękopisów autora. Po biografii przytoczono w skróceniu poezye Kasprowicza, dotąd drukiem nie ogłoszone, pochodzące z najpierwszej epoki jego twórczości."

TWARDA OPRAWA WYDAWNICZA WYDAWNICZA Z EPOKI, OZDOBNE GRZBIETY I LICA Z MOTYWAMI MŁODOPOLSKIMI, NIEZWYKLE EFEKTOWNA, GÓRNE OBCIĘCIA KART BARWIONE

STAN BDB-/ nieznaczne otarcia/ ŁADNY EGZEMPLARZ

Wpisy prowieniencyjne. Egzemplarz z księgozbioru Kazimierza Stanisława Czachowskiego - pseud. Kazimierz Cz., Dionizy, K. Czach, Adam Korabski, Ludowiec (ur. 28 listopada 1890 w Łyszkowicach koło Łowicza, zm. 17 sierpnia 1948 w Krakowie) – polski historyk literatury, krytyk literacki.