"Hobbit" J.R.R. Tolkiena - klasyka w skórze.

28-03-2017

Kontynuując wątek książek Tolkiena w skórzanych oprawach, prezentujemy dziś nasz pomysł na oprawę tego arcydzieła literatury z gatunku fantasy. 

Oczywiście jest to pierwsze wydanie Hobbita w języku polskim, które ukazało się nakładem wydawnictwa Iskry w roku 1960,  w przekładzie Marii Skibniewskiej. Przekład uchodzi do dziś za najlepszy i klasyczny.

Hobbit, czyli tam i z powrotem to baśniowy, przemyślany w najdrobniejszych detalach świat pełen dziwnych, fantastycznych stworzeń oraz barwne postaci i ich fascynujące przygody.

Bohaterem jest tytułowy hobbit, „istota większa od liliputa, mniejsza jednak od krasnala”, otwarty na świat, pelen empatii i dobroci, jednakże nieskory do męstwa, a zarazem odważny, poczciwy i sprytny.

Książka opowiada o wyprawie podjętej przez kompanię Thorina do okupowanej przez smoka Smauga Samotnej Góry w celu zabicia go i odzyskania dawnej siedziby krasnoludów. Po drodze, w jaskini Golluma, Bilbo Baggins znajduje Jedyny Pierścień który należał kiedyś do Władcy Ciemności Saurona. Pierścień dawał Bilbowi moc bycia niewidzialnym. 

Hobbit szuka odpowiedzi na podstawowe pytania o źródła dobra i zła i stanowi zarazem wstęp i zaproszenie do najgłośniejszego dzieła Tolkiena Władcy Pierścieni.

Książki zostały oprawione w naturalną skórę. Na przednich licach wprawiony z czerwonej skóry wyzłocony smok odwzorowany na podstawie rysunków autora i kontrastujący z kolorem skóry. Na tylnich okładkach godło Królów Gondoru i elfickie inskrypcje wytłoczone na ślepo [tzw. suchy tłok]. Na grzbietach wypukłe zwięzy, tłoczenia i złocenia. Obcięcia kart barwione. Książki Tolkiena w luksusowej oprawie skórzanej.

 

Wkrótce zaprezentujemy inne książki Tolkiena w ekskluzywnych skórzanych oprawach w zupełnie innej estetyce.

 

Lubicie to, dajcie łapkę w górę:

https://www.facebook.com/antyksobieski/#

https://www.antyksobieski.pl/images/frontend/theme/default2/social/fb_bw.png 

 

Polecane artykuły

"Władca pierścieni" J.R.R. Tolkiena w renesansowej radełkowanej oprawie skórzanej.

"Władca pierścieni" J.R.R. Tolkiena w renesansowej radełkowanej oprawie skórzanej.

01-02-2017
Dziś prezentujemy Państwu nietuzinkową oprawę trylogii pt. "Władca pierścieni" Tolkiena.  Jest to okazała, szyta na sznurki księga oprawna w naturalną skórę na desce.
Dzieła J.R.R. Tolkiena w ekskluzywnej oprawie skórzanej.

Dzieła J.R.R. Tolkiena w ekskluzywnej oprawie skórzanej.

24-05-2017
Dzieła J.R.R. Tolkiena w ekskluzywnej oprawie skórzanej. Dziś mamy zaszczyt przedstawić Państwu dalsze prace nad ksiażkami Tolkiena w renesansowych oprawach radełkowych. Nasz świat Tolkiena poszerzył się o "Hobbita", "Silmarillion", "Niedokończone opowieści", "Dzieci Hurina". Pełna...
Książka najlepszym prezentem…

Książka najlepszym prezentem…

20-07-2017
Książka najlepszym prezentem…