Dzieła J.R.R. Tolkiena w ekskluzywnej oprawie skórzanej.

24-05-2017

W lutym pochwaliliśmy się "Władcą pierścieni" oprawionym w skórę juchtową na desce z prawdziwymi zwięzami na grzbiecie w stylu renesansowych opraw radełkowanych tworzonych przez rzemieślników krakowskich. 

W zwierciadle tamtej oprawy znalazły się radełka wizerunkowe z podobiznami magów: Gandalfa oraz Sarumana, okrutnego Saurona oraz pięknej Galadrieli, postaci żywcem wyjęte z kart księgi, odwzorowane z pietyzmem godnym renesansowych rzemieślników-artystów. Rozwodziliśmy się wówczas także nad symboliką użytych postaci. Dlaczego na oprawie znalazły się te, a dlaczego innych zabrakło? Wśród Klientów rozgorzały burzliwe dyskusje w tej materii.

Dziś mamy zaszczyt przedstawić Państwu dalsze prace w tym zakresie. Nasz świat Tolkiena poszerzył się o "Hobbita", "Silmarillion", "Niedokończone opowieści", "Dzieci Hurina". W planach są kolejne tytuły.

Bystre oko zauważy, że na radełkach pojawiły się nowe postaci, co więcej każdy egzemplarz został zindywidualizowany poprzez odpowiedni dobór postaci występujących w danej książce. I tak na przykład, na oprawie "Dzieci Hurina" pojawił się Thalion Hurin oraz Morgoth, na okładkach "Silmarillionu" można znaleźć Elendila, Elronda oraz wyczekiwanego przez fanów hobbita Bagginsa [!]. Staraliśmy się uchwycić postaci, które pojawiają się na kartach ksiąg, oczywiście jest też grupa wspólnych postaci dla większości tytułów; to znani z okładek Władcy magowie: Saruman i Gandalf, arcyłotr Sauron oraz efemeryczna Galadriela.

Skąd decyzja o wstawieniu na części okładek Bagginsa? Pierwotnie planowaliśmy całkowicie pominąć hobbitów (czytaj: lutowy post), jednak nie sposób nie docenić rangi tytułowego bohatera w historii ujętej w "Hobbicie". Bilbo Baggins to postać wokół której narasta cała fabuła, to jego wewnętrzną przemianę śledzą z wypiekami na twarzy Czytelnicy; w przypadku naszej księgi śledzą od deski do deski. A skoro już znalazł się on na oprawie "Hobbita", szkoda było nie umieścić go na okładkach innych tytułów, w których się pojawia.

W efekcie powstała seria ekskluzywnych skórzanych książek Tolkiena. Te luksusowe księgi zostały wybarwione w trzech wersjach kolorystycznych, jednakże sposób ich wykonania sprawia, że wszystkie kolory ładnie komponują się na półce. Nie ma więc konieczności zbierania serii w ściśle kolorystycznym porządku. 

Dodatkowo "Hobbit" i "Silmarillion" występują w dwóch rozmiarach. W wersji większej oczywiście ilość przetłoczeń została zwielokrotniona, więc ich oprawy są bardziej zdobione, ale nie przeładowane.

 

Podsumowując w efekcie naszej pracy powstały luksusowe książki Tolkiena w skórzanych oprawach. 

Przypominamy, że całkowity nakład tej wersji oprawy "Władcy pierścieni" został zaplanowany na 500 numerowanych egzemplarzy. Oprawa "Hobbita" także ukazę się w 500 egzemplarzach, natomiast pozostałe tytuły serii są pzrewidziane na 300 egzemplarzy.

Każdy egzemplarz został opatrzony pieczecią Antykwariatu Sobieski wraz z rcznie wpisanym numerem egzemplarza.

Z uwagi na czasochłonność procesu produkcyjnego takiej oprawy, czas oczekiwania na realizację może wynieść 4-8 tygodni.

Zapraszamy do składania zamówień.

 

 

 Tolkien Hobbit Silmarillion ekskluzywna luksusowa oprawa skóra skórzana

Tolkien Hobbit Silmarillion ekskluzywna luksusowa oprawa skóra skórzanaTolkien Hobbit Silmarillion ekskluzywna luksusowa oprawa skóra skórzana

Tolkien Niedokończone opowieści ekskluzywna luksusowa oprawa skóra skórzanaTolkien Niedokończone opowieści ekskluzywna luksusowa oprawa skóra skórzanaTolkien Niedokończone opowieści ekskluzywna luksusowa oprawa skóra skórzanaTolkien Dzieci Hurina ekskluzywna luksusowa oprawa skóra skórzanaTolkien Dzieci Hurina ekskluzywna luksusowa oprawa skóra skórzanaTolkien Dzieci Hurina ekskluzywna luksusowa oprawa skóra skórzanaTolkien Hobbit Lord of the Rings leather luxury exclusiveTolkien Hobbit Lord of the Rings leather luxury exclusive bindingTolkien Hobbit Lord of the Rings leather luxury exclusive bindingTolkien Silmarillion Unfinished Tales leather luxury exclusive bindingTolkien Silmarillion Unfinished Tales leather luxury exclusive bindingTolkien Silmarillion The Children of Hurin leather luxury exclusive bindingTolkien Silmarillion The Children of Hurin leather luxury exclusive bindingTolkien Silmarillion The Children of Hurin leather luxury exclusive bindingTolkien Silmarillion The Children of Hurin leather luxury exclusive binding

Lubicie to, dajcie łapkę w górę:

 

https://www.facebook.com/antyksobieski/#

https://www.antyksobieski.pl/images/frontend/theme/default2/social/fb_bw.png 

 

Polecane artykuły

"Władca pierścieni" J.R.R. Tolkiena w renesansowej radełkowanej oprawie skórzanej.

"Władca pierścieni" J.R.R. Tolkiena w renesansowej radełkowanej oprawie skórzanej.

01-02-2017
Dziś prezentujemy Państwu nietuzinkową oprawę trylogii pt. "Władca pierścieni" Tolkiena.  Jest to okazała, szyta na sznurki księga oprawna w naturalną skórę na desce.
"Hobbit" J.R.R. Tolkiena - klasyka w skórze.

"Hobbit" J.R.R. Tolkiena - klasyka w skórze.

28-03-2017
"Hobbit" J.R.R. Tolkiena - klasyka w skórze. Kultowy "Hobbit", który cieszy oko bibliofila.
Ekskluzywne książki w skórzanych oprawach.

Ekskluzywne książki w skórzanych oprawach.

14-04-2016
Z czym powiązać luksusowe książki w oprawione w skórę...