Sklepy cynamonowe to debiutancki zbiór opowiadań Brunona Schulca, datowany na 1934 rok wydany w grudniu 1933 roku. Książka ukazała się nakładem Towarzystwa Wydawniczego "Rój" jednak sfinansowanym przez samego autora. W zgromadzeniu środków na publikację pomogła Schulzowi jego protektorka Zofia Nałkowska. Mimo, że debiut okazał się sukcesem nie przyniósł autorowi żadnych zysków finansowych. Dziś prace Schulza osiągają zawrotne ceny, podobnie jak pierwsze wydania jego książek. Los bywa przewrotny.
Bruno Schulz (ur. 12 lipca 1892 w Drohobyczu, zm. 19 listopada 1942 tamże) – polski prozaik żydowskiego pochodzenia, grafik, malarz, rysownik i krytyk literacki.
Opis fizyczny dzieła:
SCHULZ Bruno
SKLEPY CYNAMONOWE
wyd. 1
Rzadkie!
Warszawa 1934r., Towarzystwo Wydawnicze "RÓJ", str. 220, [1]; format 12,5x18,5cm
TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA WSPÓŁCZESNA. OKŁADKI OKOLONE ZŁOCONĄRAMKĄ, GRZBIET OZDOBNY Z WYPUKŁYMI ZWIĘZAMI. RĘCZNIE BARWIONY W MASIE PAPIER MARMORYZOWANY NA WYKLEJKACH, WSZYSTKIE OBCIĘCIA KART MARMORYZOWANE
Stan BDB/ częściowo usunięte stemple, poza tym ŁADNY, CZYSTY EGZEMPLARZ, EFEKTOWNA OPRAWA!
Jak można się domyślić, ten obiekt trafił do kategorii "Najlepsze z najlepszych", czyli creme de la creme, "The best of the best" nie tylko z naszej oferty, ale najlepsze na rynku. Rzeczy ekstremalnie rzadkie, druki cenne i poszukiwane, prawdziwe białe kruki.
Te rzadkie książki czy polskie starodruki najczęściej nie goszczą na łamach naszego serwisu internetowego, nie są dostępne dla ogółu, ale wyłącznie dla starannie wyselekcjonowanej i zamożnej Klienteli.
Z uwagi na fakt, iż nasz antykwariat internetowy działa na rynku antykwarycznym od wielu lat, mamy duże doświadczenie w pozyskiwaniu cennych obiektów. Pomożemy Państwu pozyskać najbardziej poszukiwane w Polsce dzieła.
Lubicie to, dajcie łapkę w górę:
https://www.facebook.com/antyksobieski/#
Oferowany egzemplarz znalazł się w katalogu naszej najbliższej aukcji, szczegóły w social mediach.
Poniżej znajdziesz linki do innych podobnych książek oraz artykułów opisujących podobne bibliofilskie skarby czy białe kruki.