Książka najlepszym prezentem…

20-07-2017

Książka na prezent, ekskluzywny prezent online, luksusowa książka, ekskluzywna książka, piękne książki przedwojenne w skórzanych oprawach, rzadkie książki, Internetowy Antykwariat Sobieski, pierwsze wydania, oprawy wydawnicze, starodruki, stare książkiKsiążka najlepszym prezentem… 

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

 Wisława Szymborska

 

Znalezienie wyjątkowego prezentu bywa często zadaniem trudnym i czasochłonnym. Szczególnie jeśli chcemy aby był  to prezent niebanalny, wyszukany i ponadczasowy, taki który sprawi radość obdarowanemu i sprawi, że poczuje się on wyjątkowo. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy wszystko jest na wyciągnięcie ręki i wielu z nas ma już wszystko.

 

Czy zastanawialiście się kiedyś jaki prezent przyniesie satysfakcję nie tylko obdarowanemu, ale także darczyńcy?

Takim prezentem jest właśnie książka, ale nie byle jaka. Dzisiejszy rynek księgarski pozwala nam na nabycie każdego tytułu, w przeróżnych wydaniach, okładkach, tłumaczeniach, ale jak mawiał mój dziadek: dzisiaj już nie ma takich książek. Mam tu na myśli rzadkie i piękne edycje przedwojenne, wczesne, nierzadko pierwsze wydania w skórzanych lub wydawniczych oprawach, z ręcznie barwionym papierem na wyklejkach, szyte, zdobione prawdziwym złotem, wydane w sposób, jaki dzisiaj jest już nieosiągalny. Książki na zupełnie innej jakości papierze, niż te które dzisiaj możemy kupić w księgarniach. Takie książki nie rozlecą się po przeczytaniu. Obcowanie z nimi sprawi wiele radości, ich obecność na półce ozdobi wnętrze naszego domu, biura czy kancelarii. a samo ich posiadanie przyniesie prestiż.

W dawnych czasach książki były zarezerwowane dla elitarnych grup, dziś posiadanie starych i rzadkich pięknie wydanych książek także świadczy o przynależności do grupy wybrańców, osób nie tylko zamożnych, ale przede wszystkim oczytanych i inteligentnych. Nie każdy bowiem ma na półce pięknie oprawione pierwsze wydania dzieł Fredry, Mickiewicza czy Słowackiego, mało kto posiada „Hobbita” Tolkiena z 1960 roku, czy „Małego księcia” de Saint-Exupery’ego z 1946 roku.

Taki prezent nie tylko się nie zestarzeje, ale z czasem zyska na wartości. Z takiego prezentu będziemy dumni latami, a i kolejne pokolenia docenią jego zalety.

Nie zapominajmy także, że konkretna książka może nas przenieść w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa czy lat młodości, może się nam kojarzyć z określonymi wydarzeniami i wspomnieniami z przeszłości.

Książka będzie zatem trafionym prezentem, o ile oczywiście znamy oczekiwania osoby, której ją podarujemy. Inną książkę podarujemy bliskiemu przyjacielowi czy przyjaciółce, inną ojcu, dziecku, inną na chrzest, komunię czy ślub, inną w prezencie imieninowym dla szefa, a inną jako prezent biznesowy. Czai się tu wiele pułapek i niebezpieczeństw, łatwo popełnić gafę. Jeśli nie potrafimy określić preferencji odbiorcy, warto zdać się na profesjonalizm i doświadczenie antykwariusza, który doradzi nam, jaka książka będzie tą właściwą.

Taką książkę jako prezent docenią także osoby, które szukają rzeczy unikatowych, niebagatelnych, mówiąc kolokwialnie „przedmiotów z duszą”. Szczególnie jeśli podarujemy właśnie pięknie oprawione pierwsze wydanie, do tego z ciekawą dedykacją i w eleganckim opakowaniu.

Książka na prezent, ekskluzywny prezent online, luksusowa książka, ekskluzywna książka, piękne książki przedwojenne w skórzanych oprawach, rzadkie książki, Internetowy Antykwariat Sobieski, pierwsze wydania, oprawy wydawnicze, starodruki, stare książki

Jeśli chcesz sprawić sobie lub swoim bliskim trafny prezent, a sam nie potrafisz dokonać wyboru, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.

Książka na prezent, ekskluzywny prezent online, luksusowa książka, ekskluzywna książka, piękne książki przedwojenne w skórzanych oprawach, rzadkie książki, Internetowy Antykwariat Sobieski, pierwsze wydania, oprawy wydawnicze, starodruki, stare książki

 

Lubicie to, dajcie łapkę w górę:

 

https://www.facebook.com/antyksobieski/#

https://www.antyksobieski.pl/images/frontend/theme/default2/social/fb_bw.png