OTMAR - KREML NA BIAŁO. wyd. 1936

  • szt.
  • 749,00 zł

OTMAR- NOWA ROSJA. NA PRZEŁOMIE DWÓCH PIATILETEK wyd. 1933

OTMAR Jan Berson [właściwie Jan Stanisław Berson]

NOWA ROSJA. NA PRZEŁOMIE DWÓCH PIATILETEK 

W-wa [1933]. Wyd. „Sarmacja” Druk. Sikora, str. 356; format 16x25 cm


Jan Stanisław Berson pseud. Jan Otmar (ur. 27 stycznia 1903 w Warszawie, zm. 8 kwietnia 1946 w Sztokholmie) – polski dziennikarz i sowietolog.

Był publicystą związanym z obozem sanacyjnym. Pracowniki redakcji "Głosu Prawdy" i "Gazety Polskiej". W latach 1932-1935 był stałym korespondentem Polskiej Agencji Telegraficznej w Moskwie (wydalony w 1935). Autor trzech książek napisanych pod pseudonimem Jan Otmar o ZSRR. Pod swoim nazwiskiem wydał książkę Sowieckie zbrojenia moralne. W czasie II wojny światowej wyjechał z Polski przez Litwę do Stockholmu. Był korespondentem podczas wojny radziecko-fińskiej 1939-1940.

Z noty wydawniczej: „Tom wprowadza czytelnika w szczegóły ostatniego etapu ewolucji sowieckiej, wyświetla kulisy walk w łonie partii komunistycznej oraz podłoże krwawego zamachu na wielkorządcę Leningradu Kirowa”.

TWARDA OPRAWA PÓŁSKÓREK WSPÓŁCZESNY STYLIZOWANY NA EPOKĘ, GRZBIET Z WYPUKŁYMI ZWIĘZAMI, TLOCZENIAMI I ZŁOCENIAMI, BARWNE SZYLDY. KARTON MARMORYZOWANY, GÓRNE OBCIĘCIE KART BARWIONE. ZACHOWANA OKŁADKA WYDAWNICZA KARTONOWA

Stan DB/ przybrudzenie okładk wydawni., k. przedtyt. i tyt. ze śladem dawnego zacieku, EFEKTOWNA OPRAWA