MELVILLE - BESTIA MORSKA. MOBY DICK wyd.1

  • szt.
  • 3 599,00 zł

MELVILLE - BESTIA MORSKA

MELVILLE Herman

BESTIA MORSKA

Moby Dick

Powieść 

Warszawa, br. Biblioteka Groszowa, str. 340, format 12x18 cm

 

Pierwsze wydanie w j. polskim. Rzadkie!

Moby Dick albo Wieloryb (w oryg. Moby Dick or the Whale) – powieść amerykańskiego pisarza Hermana Melville’a, uznawana jest za jedno z arcydzieł literatury światowej i klasykę literatury amerykańskiej. Została wydana w roku 1851 w Londynie i Nowym Jorku, ale na początku spotkała się z negatywnym przyjęciem czytelników i krytyki. Dopiero gdy w połowie XX wieku zaczęto na nowo poznawać twórczość Melville’a, powieść Moby Dick zdobyła uznanie i wysoką pozycję w kanonie literatury światowej.

Opowiada o losach Izmaela, który po kilku rejsach na statkach marynarki handlowej postanawia wyruszyć na wyprawę wielorybniczą. Razem z nowo poznanym przyjacielem, dzikim Queequegiem, zaciąga się na statek Pequod, dowodzony przez ponurego i tajemniczego kapitana Ahaba, który w walce z wielorybem stracił nogę. Wkrótce okazuje się, że dla owładniętego szaleństwem dowódcy jedynym celem tej wyprawy jest zemsta na wielorybie, który go okaleczył, legendarnym białym kaszalocie, Moby Dicku.

 

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA WSPÓŁCZESNA OKŁADKI OKOLONE ZŁOCONĄ ORAZ TŁOCZONĄ NA ŚLEPO BORDIURĄ, GRZBIET Z WYPUKŁYMI ZWIĘZAMI, GŁĘBOKIMI TŁOCZENIAMI. RĘCZNIE BARWIONY W MASIE PAPIER MARMORYZOWANY NA WYKLEJKACH, WSZYSTKIE OBCIĘCIA KART ZŁOCONE. WNĘTRZA OKŁADEK WYKOŃCZONE ZŁOCONĄ LINIĄ. ZACHOWANA PRZEDNIA OKŁADKA WYDAWNICZA KARTONOWA

 

Stan BDB/ dublet BN: pieczęci, poza tym PIĘKNY EGZEMPLARZ