KUCHARZEWSKI, KLUGER - WYKŁAD HYDRAULIKI wyd. Paryż 1873

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 12324
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)

  • Historia ceny
  • szt.
  • 1 299,00 zł

KUCHARZEWSKI, KLUGER - WYKŁAD HYDRAULIKI wyd. Paryż 1873

KUCHARZEWSKI Franciszek, KLUGER Władysław

WYKŁAD HYDRAULIKI

wraz z teoryą machin wodnych

poprzedzony wiadomościami wstępnemi z mechaniki analitycznej ciał płynnych.

Na czterechsetletnią rocznicę urodzin Kopernika [...].

Paris 1873. Nakładem właściciela Biblioteki Kórnickiej. str. LVI, 1018, [1]; format 15x24,5 cm

TWARDA OPRAWA WYDAWNICZA PŁÓCIENNA. NA LICACH TŁOCZONE NA ŚLEPO LINIE SKOMPONOWANE W SKROMNE BODIURY. NA GRZBIECIE ZGEOMETRYZOWANE ŚLEPE TŁOKI ORAZ ZŁOCONE NAPISY.

Stan DB+/naprzedniej wyklejce ex libris Stanisława Rzepeckiego, pieczęć oraz dedykacja dla tegoż, drobne przetarcia płótna na grzbiecie, egzemplarz częściowo nierozcięty, wpis własn. na k.tyt., poza tym wnętrze czyste.


F. Kucharzewski (1849-1935) – profesor Politechniki Warszawskiej, inżynier, specjalista hydrodynamiki i mechaniki budowli, historyk nauki, studiował w Warszawie i w Paryżu, brał udział w pracach przy budowie kolei nadwiślańskiej, w 1878 założył i do 1885 redagował pismo „Przegląd Techniczny”, był w gronie członków-założycieli Towarzystwa Naukowego Warszawskiego. Jako historyk nauki badał m.in. dzieje astronomii polskiej XVIII-XIX wieku, dorobek i życie m.in. Marcina z Olkusza, Jana Brożka i Jana Heweliusza, twórczość naukową Mikołaja Kopernika.


W. Kluger (1849-1884) – inżynier budowlany, podróżnik, członek Akademii Umiejętności i badacz kultur indiańskich, studiował w Krakowie i Paryżu, dla peruwiańskiego rządu zaprojektował i wybudował transandyjską linię kolejową, drogi i kanały, kierował wyprawą naukowo-badawczą w Andy Peruwiańskie, przez krótki czas był rektorem politechniki w Limie, członek Komisji Wodociągowej miasta Krakowa. Swoje
zbiory etnograficzne podarował Akademii Umiejętności.