DE HAUTEVILLE - RELATION HISTORIQUE DE LA POLOGNE wyd. 1687

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 12409
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)

  • Historia ceny
  • szt.
  • 2 499,00 zł

DE HAUTEVILLE - RELATION HISTORIQUE DE LA POLOGNE wyd. 1687

DE HAUTEVILLE Michel David

RELATION HISTORIQUE DE LA POLOGNE, CONTENANT LE POUVOIR DE SES ROIS, LEUR ELECTION, & LEUR COURONNEMENT, LES PRIVILEGES DE LA NOBLESSE, LA RELIGION, LA JUSTICE, LES MOEURS & LES INCLINATIONS DES POLONOIS;

avec plusieurs actions remarquables

Paris 1687, Ches Jacques Villery, str. 290, format 8,5x14 cm

Znana, ciesząca się sporą popularnością i przetłumaczona na kilka języków praca Michela Davida de la Bizardiere - francuskiego historyka niechętnego Polakom, aczkolwiek uchodzącego za znawcę spraw polskich tego okresu.
 
"Relacja historyczna o Polsce, zawierająca dane o władzy króla, jego elekcji, jego koronacji, o przywilejach szlachty, o religii, o sprawiedliwości, o zwyczajach i upodobaniach Polaków tudzież wzmianki o innych godnych uwagi sprawach" zawiera problematykę ustroju politycznego, ale także uwagi o położeniu geograficznym i gospodarce kraju, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy i "Tartarii"; porusza także temat polskich zwyczajów i obyczajów, sposobu ubierania się i mieszkania, również jedzenia czy stosunku do chłopstwa. 
 
Oferowane tu drugie wydanie ukazało się w Paryżu w 1687 roku.
 
TWARDA OPRAWA PÓŁSKÓREK [XIXw.], GRZBIET PŁASKI Z TŁOCZENIAMI I ZŁOCENIAMI, OBCIĘCIA KART NAKRAPIANE. KARTON MARMORYZOWANY, WYKLEJKI Z PAPIERU MARMURKOWEGO.
 
Stan DB/ podklejone jednostronne pęknięcie grzbietu, poza tym czysty, ładny egzemplarz