Tuwim - Lokomotywa, wyd.1 Ilustrowali: Levitt i Him

23-03-2022

Wiersz Ju­lia­na Tu­wi­ma „Lo­ko­mo­ty­wa” jest jed­nym z naj­bar­dziej zna­nych utwo­rów po­ezji dzie­cię­cej. Przy­po­mi­na re­por­ter­ską re­la­cję ze sta­cji ko­le­jo­wej, z któ­rej ru­sza po­tęż­na lo­ko­mo­ty­wa. Sta­no­wi po­łą­cze­nie opi­su, hu­mo­ru i za­ba­wy sło­wem.

pierwsze wydania książkowe, pierwodruki książek, przedwojenna książka dla dzieci, przedwojenna literatura dla dzieci, inwestycje w książki, książka na prezent, Antykwariat SobieskiWiersz Ju­lia­na Tu­wi­ma „Lo­ko­mo­ty­wa” jest jed­nym z naj­bar­dziej zna­nych utwo­rów po­ezji dzie­cię­cej. Przy­po­mi­na re­por­ter­ską re­la­cję ze sta­cji ko­le­jo­wej, z któ­rej ru­sza po­tęż­na lo­ko­mo­ty­wa. Sta­no­wi po­łą­cze­nie opi­su, hu­mo­ru i za­ba­wy sło­wem.

Wiersz zy­skał po­pu­lar­ność nie tyl­ko w Pol­sce, zo­stał prze­tłu­ma­czo­ny na wie­le ję­zy­ków ob­cych, mię­dzy in­ny­mi nie­miec­ki, fran­cu­ski, cze­ski, an­giel­ski, ro­syj­ski, czy na­wet ji­dysz. 

Utwór zo­stał wy­da­ny w 1938 roku jako ty­tu­ło­wy wiersz to­mi­ku „Lo­ko­mo­ty­wa i inne we­so­łe wierszyki dla dzieci”, gdzie znalazł się w towarzystwie innych -dzisiaj nieomal równie popularnych- utworów jak: Rzepka czy Ptasie Radio

Dziś w cyklu "best of the best" prezentujemy właśnie to klasyczne, pierwsze wydanie Lokomotywy.

Ku zaskoczeniu niektórych, zilutrsowane nie przez Jana Marcina Szancera, lecz przez tandem niezwykle utalentowanych przedwojennych grafików: Levitta i Hima, którym sukces i rozgłos przyniosło właśnie wydanie tej niepozornej książeczki dla dzieci.

Lewitt i Him zostali zaproszeni w roku 1937 do Londynu, gdzie galeria Lund Humphreys urządziła wystawę poświęconą ich twórczości. Zachęceni powodzeniem wystawy, artyści zdecydowali się pozostać w Wielkiej Brytanii. W okresie II wojny światowej artyści stworzyli wiele plakatów i innych publikacji wspomagających wysiłek wojenny Wielkiej Brytanii, współpracowali też z polskim rządem na emigracji.

Zespół został rozwiązany w 1955 roku, Jan Lewitt i Jerzy Him zajęli się własną twórczością.

Opis fizyczny książki:

TUWIM Juljan

LOKOMOTYWA

Wyd.1

Ilustrowali: Levitt i Him

Wydawnictwo: Przeworskiego 1938

Zawiera:

LOKOMOTYWA

RZEPKA

PTASIE RADIO

Ilustracje i okładka: Studio Levitt i Him – założona w 1933 r. spółka polskich artystów grafi ków Jana Lewitta (1907-1991) i Jerzego Hima (1900-1981), od 1937 r. działająca w Londynie.

Bardzo rzadkie!

TWARDA OPRAWA WYDAWNICZA PÓŁPŁÓCIENNA

pierwsze wydania książkowe, pierwodruki książek, przedwojenna książka dla dzieci, przedwojenna literatura dla dzieci, inwestycje w książki, książka na prezent, Antykwariat Sobieski

pierwsze wydania książkowe, pierwodruki książek, przedwojenna książka dla dzieci, przedwojenna literatura dla dzieci, inwestycje w książki, książka na prezent, Antykwariat SobieskiTUWIM - LOKOMOTYWA wyd.1 Ilustrowali: Levitt i HimTUWIM - LOKOMOTYWA wyd.1 Ilustrowali: Levitt i Him

TUWIM - LOKOMOTYWA wyd.1 Ilustrowali: Levitt i Him

TUWIM - LOKOMOTYWA wyd.1 Ilustrowali: Levitt i Him

TUWIM - LOKOMOTYWA wyd.1 Ilustrowali: Levitt i Him

TUWIM - LOKOMOTYWA wyd.1 Ilustrowali: Levitt i Him

pierwsze wydania książkowe, pierwodruki książek, przedwojenna książka dla dzieci, przedwojenna literatura dla dzieci, inwestycje w książki, książka na prezent, Antykwariat Sobieski

TUWIM - LOKOMOTYWA wyd.1 Ilustrowali: Levitt i Him

Stan DB/ egzemplarz po fachowej konserwacji, dość ŁADNY EGZEMPLARZ

"Najlepsze z najlepszych", czyli creme de la creme, "The best of the best" to dział, gdzie prezentujemy rzeczy ekstremalnie rzadkie, druki cenne i poszukiwane, prawdziwe białe kruki- nie tylko z naszej oferty, ale najlepsze na rynku.

Książki te najczęściej nie goszczą na łamach naszego serwisu internetowego, nie są dostępne dla ogółu, ale wyłącznie dla starannie wyselekcjonowanej i zamożnej Klienteli. 

Aby otrzymywać powiadomienia o nowościach z tego działu, należy zarejestrować się w sklepie podając pełne dane wraz z nr telefonu oraz wyrazić zgodę na subskrybcję wiadomości  z kategorii "Newsletter VIP". 

Z uwagi na fakt, iż działamy na rynku antykwarycznym od wielu lat, mamy duże doświadczenie w pozyskiwaniu cennych obiektów. Pomożemy Państwu pozyskać najbardziej poszukiwane w Polsce dzieła.

 

Lubicie to, dajcie łapkę w górę:

https://www.facebook.com/antyksobieski/#

https://www.antyksobieski.pl/images/frontend/theme/default2/social/fb_bw.png 

Polecane artykuły

Mały książę rządzi.

Mały książę rządzi.

24-02-2017
Co napisać o swojej ulubionej książce? Co napisać o pięknej książce o miłości, poświeceniu, utracie dzieciństwa, niewinności, aby nie popaść w banał, przesadę lub zbytnie zadęcie?
Sentymentalna podróż do krainy dzieciństwa.

Sentymentalna podróż do krainy dzieciństwa.

02-09-2017
Każdy z nas ma pewnie swoje własne ukochane książki z czasów dzieciństwa. Jednak nie ma chyba osoby, która nie zna mistrzowskich i magicznych zarazem ilustracji Jana Marcina Szancera.
Awangardowy "Słoń Trąbalski" Juliana Tuwima w pierwszym wydaniu ksiażkowym!

Awangardowy "Słoń Trąbalski" Juliana Tuwima w pierwszym wydaniu ksiażkowym!

06-07-2021
Awangardowy "Słoń Trąbalski" Juliana Tuwima w pierwszym wydaniu książkowym! Dziś w dziale "najlepszych z najlepszych" prezentujemy znaną i lubianą opowieść o wielkim zapominalskim: "Słonia Trąbalskiego" Juljana Tuwima. Pierwsze wydanie, które ukazało się w Wyd. J. Przeworskiego w...