Druga aukcja bibliofilska książek i starodruków.

02-04-2018

Druga aukcja bibliofilska książek i starodruków.

Druga aukcja bibliofilska książek i starodruków.

Antykwariat Sobieski ma zaszczyt poinformować Państwa, że Druga Aukcja książek i starodruków zorganizowana przy naszym współudziale odbędzie się w dniach 1.04.2018 - 14.04.2018 na profesjonalnym portalu aukcyjnym OneBid, znanym Państwu między innymi z aukcji malarstwa czy rzemiosła.

Na portalu www.onebid.pl już można składać zamówienia ilimity lub uczestniczyć w aukcji online w sobotę, 14 kwietnia 2018 od godziny 10.00.

W aukcji można uczestniczyć również w sposób tradycyjny, poprzez wysłanie pisemnego zamówienia pocztą mailową lub tradycyjną najpóźniej na 24 godz. przed rozpoczęciem licytacji online. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za właściwą realizację zleceń pisemnych, które napłynęły po tym terminie.

Zgodnie z systemem aukcyjnym, zamówienia złożone przez portal onebid.pl oraz pocztą tradycyjną będą uwzględniane w trakcie trwania licytacji i od razu pojawiają się na ekranie. W ten sposób uzyskana suma stanowić będzie cenę wywoławczą dla aukcji online, w przypadku odnotowania kilku zamówień na jedną pozycję, licytacja rozpocznie się od przedostatniego pod względem wysokości limitu powiększonego o jedno postąpienie.

W katalogu aukcyjnym znalazło się 348 pozycji z 10 różnych dziedzin. Staraliśmy się bardzo dokładnie opisać stan wszystkich obiektów aukcyjnych. Każdy wolumin został skrupulatnie obejrzany i opisany.

Kategorie odpowiadają Państwa dotychczasowym zainteresowaniom i potrzebom.

W każdej  znich znalazło się kilka książek droższych, bardziej wartościowych i rzadszych, ale są także małe, przyjemne drobiazgi. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. 

Poniżej przegląd wybranych pozycji:

Większość przytoczonych wyżej pozycji nie wymaga komentarza, to klasyki. W katalogu pojawił się także dział opraw mistrza introligatorskiego Witolda Bartyzela. Niestety niewiele możemy powiedzieć o samym mistrzu i jego biogramie. Udało nam się zlokalizować go na jednym ze zdjęć Cechu Introligatorów w Krakowie wśród innych mistrzów zawodu, by przytoczyć słynnego Roberta Jahodę-Żółtowskiego, Piotra Grzywę czy Ludwika Bażelę, których oprawy same pojawiają się przed oczyma po przytoczeniu nazwiska. Mimo że niewiele potrafimy powiedzieć o samym mistrzu, jego realizacje to porządna tzw. stara szkoła introligatorstwa krawkowskiego, bloki solidne, wypracowane, oprawy skromne, aczkolwiek obcowanie z nimi to czysta przyjemność. Mamy nadzieję, że podzielicie Państwo nasze odczucia.

Pełny katalog aukcyjny wraz z regulaminem dostępny jest pod adresem:

https://img1.onebid.pl/cut/478/Sobieski-A2.pdf

Zapraszamy do udziału w aukcji:

https://sobieski.onebid.pl/auction/2/

 

Z bibliofilskim pozdrowieniem

Organizatorzy:

ANTYKWARIAT SOBIESKI Justyna Kołata
ANTYKWARIAT SOBIESKI Paweł Kołata

"Pokaż mi swoje książki, a powiem Ci, kim jesteś".

Lubicie to, dajcie łapkę w górę:

https://www.facebook.com/antyksobieski/#

http://www.antyksobieski.pl/images/frontend/theme/default2/social/fb_bw.png 

 

 

Polecane artykuły

Pierwsza aukcja bibliofilska książek i starodruków... i po aukcji.

Pierwsza aukcja bibliofilska książek i starodruków... i po aukcji.

04-12-2017
Pierwsza aukcja bibliofilska książek i starodruków... i po aukcji. Dziękujemy wszystkim za udział w naszej pierwszej, i zapewniam, nie ostatniej aukcji. Emocje już opadły, nadszedł czas rozliczeń, pakowania, przemyśleń, a dla nabywców radości z wyjątkowych zakupów, pierwsze...
Książka najlepszym prezentem…

Książka najlepszym prezentem…

20-07-2017
Książka najlepszym prezentem…
Dlaczego warto kupować pierwodruki, pierwsze i wczesne wydania literatury.

Dlaczego warto kupować pierwodruki, pierwsze i wczesne wydania literatury.

07-06-2016
Pierwodruki czy pierwsze wydania. Wartość pierwszych wydań klasyki powieściowej XX-go wieku na światowym rynku książki wzrosła w ciągu kilkunastu ostatnich lat znacząco.