ANDREW ROBERTS - NAPOLEON WIELKI

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 12662
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)

  • Historia ceny
  • szt.
  • 699,00 zł

ANDREW ROBERTS - NAPOLEON WIELKI

ANDREW ROBERTS

NAPOLEON WIELKI

Błyskotliwa, oparta na najnowszych źródłach wielka biografia Napoleona, uznana za najlepszą, jaka powstała w języku angielskim w ostatnich czterdziestu latach. Autor wykorzystał ogromną korespondencję Napoleona, 33 tysiące listów opracowywanych i publikowanych od 2004 roku przez Fundację Napoleońską w Paryżu. Zwiedził też wszystkie najważniejsze miejsca związane z Napoleonem, w tym 53 pola bitew m.in. w Rosji, na Białorusi, w Izraelu, Belgii, Włoszech, Czechach, Austrii, Niemczech i Francji, był również na Wyspie Świętej Heleny. Powstał bogaty w szczegóły, wielowymiarowy i barwny obraz życia jednej z najbardziej fascynujących postaci w historii. To także znakomita rozprawa o sztuce wojny i sztuce uprawiania polityki.

Książka zawiera mapy i unikatowe barwne ilustracje

Ta książka to prawdziwie napoleoński triumf autora. Jest elegancko napisana, zakrojona na epicką skalę, ciekawymi szczegółami przypomina powieść, narracja pędzi naprzód jak szarżująca kawaleria, a autor tak samo pewnie porusza się po polach bitew, jak po buduarach. Oto wreszcie wyczerpująca, wszechstronna biografia Napoleona.

Simon Sebag Montefiore „Evening Standard”, Books of the Year

Na ponad dziewięciuset stronach tej bogato ilustrowanej książki opisane jest wszystko, co dotyczy Napoleona, od wielkich bitew i decyzji politycznych do najdrobniejszych szczegółów życia miłosnego.

Willim Doyle „The Financial Times”

Warszawa 2014r., Wydawnictwo Magnum, str. 915 (6 Ilustracji W Tekście, 86 Kolorowych Ilustracji Na Oddzielnych Tablicach, 29 Map, Bibliografia, Indeks Osób)

ISBN 9788363986872

OPRAWA TWARDA 

Stan BDB-/ zagięcia krawędzi obwoluty, przykurzenia