WIEŚ I MIASTECZKO wyd. 1916

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 7708
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)

  • Historia ceny
  • szt.
  • 89,00 zł

WIEŚ I MIASTECZKO wyd. 1916

WIEŚ I MIASTECZKO

Wieś i miasteczko materiały do architektury polskiej, wydawnictwo Tow. Opieki nad Zabytkami Przeszłości nakładem Gebethnera i Wolffa, Warszawa 1916, s. 216.

"Wystawa Architektury Polskiej, urządzona w 1915 r. staraniem Koła Architektów i Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości w Warszawie, mogła wywierać swój wpływ bezpośredni na artystów tworzących i publiczność na piękno wrażliwą tylko przez czas swego trwania, wpływ więc z natury rzeczy chwilowy i przemijający. Jednak pobieżne bodaj zaznajomienie się z bogactwem i wartością artystyczną zebranego na wystawie materiału wywołało zarówno w artystach, jak i miłośnikach sztuki ojczystej potrzebę utrwalenia tych wrażeń - potrzebę możliwie stałego obcowania z tą skarbnicą tylowiekowej twórczości narodowej, promieniującej przedziwną siłą tężyzny życiowej. Pod wpływem tego pragnienia, odczuwanego żywo i powszechnie, zrodziła się myśl o podjęciu wydawnictwa, w którem całkowity możliwie plon wystawy mógłby istnieć w dalszym ciągu i docierać do najdalszych zakątków ziemi polskiej, uświadamiając ciągle i wszędzie, z czego powstała i ku czemu dąży architektura polska..."Opis pozycji:
Wydawca: Graf_ika
Data wydania: 2010
Metoda druku: Fotooffset Oprawa: zadrukowana wyklejka, oprawa twarda, włoska ekoskóra z tłoczeniami, zdjęciem na froncie
Format: 215/305 mm
ISBN: 978-83-61889-04-5
Liczba stron: 212

Stan NOWA