TRZECIAK- PROGRAM ŚWIATOWEJ POLITYKI ŻYDOWSKIEJ wyd.1936

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 12356
  • Dostępność: Brak  (0 szt.)

TRZECIAK- PROGRAM ŚWIATOWEJ POLITYKI ŻYDOWSKIEJ wyd.1936

TRZECIAK Stanisław, ks. dr.

PROGRAM ŚWIATOWEJ POLITYKI ŻYDOWSKIEJ

(konspiracja i dekonspiracja)

Warszawa 1936, Skład Główny Księgarnie: Gebethner i Wolff, Prabucki, str. 147; oprawa miękka broszurowa.

 

Książka, za której posiadanie i rozpowszechnianie w ZSRR groziło w czasach stalinowskich rozstrzelanie bez wyroku. W PRL-u groziły poważne reperkusje!

Rzadkie!

Stanisław Trzeciak (ur. 25 października 1873 w Rudnej Wielkiej, zm. 8 sierpnia 1944 w Warszawie) – polski duchowny katolicki, działacz społeczny, doktor teologii, profesor.

 

Ksiądz Trzeciak był autorem kilkudziesięciu prac naukowych poświęconych kwestii żydowskiej i masonerii. W swoich pracach przestrzegał przed skutkami komunizmu, jak również wcielanych, jego zdaniem, obecnie najbardziej zwyrodniałych i antyludzkich ideologii, jakimi są masoński liberalizm i naturalizm.

Należał do badaczy przekonanych o autentyczności Protokołów mędrców Syjonu; jego stanowisko wynikało nie tyle z posiadania jakiegoś dowodu na ich autentyczność, ile z wniosków, jakie wyciągnął z analizy treści; był przekonany o istnieniu światowego spisku wpływowych środowisk żydowskich przeciwko cywilizacji łacińskiej i katolicyzmowi, którego celem miało być zdobycie władzy nad światem; oprócz moralnego deprawowania narodów i ich wyzysku materialnego, jednym z narzędzi urzeczywistnienia tego planu miał być komunizm i rewolucja bolszewicka w Rosji. W 1936 Trzeciak pisał: "Najskuteczniejszym środkiem do zagarnięcia władzy i majątków narodów rdzennych jest rewolucja, jak to widzimy z przebiegu wszystkich nowoczesnych przewrotów politycznych, gdzie żydzi przechodzili do znaczenia i majątków. Potwierdza to szczególniej zaś w Rosji, którą żydzi zniszczyli, zrabowali i ujarzmili, którą dotąd rządzą. Nic więc dziwnego, że całą siłą prą do wywołania rewolucji światowej. Ośrodkiem tych dążności jest obecnie Rosja, gdzie zaraz po jej opanowaniu zwrócili się do proletariatu całego świata ze znanym apelem: wsiem!, wsiem!, wsiem!, wzywając wszystkich proletariuszy do wywołania przewrotów politycznych. [...] Bolszewizm to nie choroba dusz, ale wielkie oszustwo żydowskie, a kto mówi o komunizmie, a nie mówi o żydach, ten nie ma wprost pojęcia co to jest komunizm, bo komunizm i judaizm to obecnie prawie równoznaczne pojęcia" (Program światowej polityki żydowskiej).

 

Stan DB/ zagięcia narożników