SZAJNOCHA - SZKICE HISTORYCZNE t.1-4 komplet wyd. 1881

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 7530
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)

  • Historia ceny
  • szt.
  • 1 299,00 zł

SZAJNOCHA - SZKICE HISTORYCZNE t.1-4 komplet

SZAJNOCHA Karol
SZKICE HISTORYCZNE
t.1-4 [komplet]

Warszawa 1881, drukiem Józefa Ungra, str. 348, 406, 418[2], 294 [2]

Zawartość:
t.1: św. Kinga;  Szlak Batu-Chana; Próbka podań historycznych;  Wiek Kazimierza W.; Do historyi Krakowa; Brody krzyżackie; Barbara Radziwiłłówna; Stanisław i Anna Oświecimowie; Wacław Potocki, autor wojny chocimskiej; Wnuka króla Jana III; Walgierz Wdały, hrabia na Tyńcu; Przed sześciuset laty.

t.2:Wojna o cześć kobiety; Matka Jagiellonów;; Jadwiga Jagiellonka; Zwyciestwo r. 1675 pod Lwowem; Kopia hussarska; O myszach króla Popiela; O "Łaźni" Bolesława Chrobrego; Nastanie szlachty i herbów w Polsce; Słowianie w Andaluzji; Zdobycze Pługa Polskiego; Powieść o niewoli na Wschodzie.

t.3: Miecznik koronny Radziejowski; Urazy królewiąt polskich; Krzysztof Opaliński; Śmierć Czarniecki; Jan Sobieski banitą i pielgrzymem; Domna Rozanda; Hieronim i Elżbieta Radziejowscy.

t.4: Rozbiór krytyczny dzieła: Bohdan Chmielnicki; Świętowit; Starożytna sfinga; Obyczaje pierwotnych Słowian; Siostra Kazimierza Wielkiego we Włoszech; Diabeł Wenecki; Szlachcic chodaczkowy; Staropolskie wyobrażenia o kobietach; Lechicki początek Polski.


TWARDA OPRAWA JEDNORODNA PÓŁPŁÓCIENNA Z EPOKI ZE ZŁOCENIAMI NA GRZBIECIE

Stan DB/ parafka na k.tyt., karty stylowo pożółkłe, kilka podklejeń paskami papieru
Exlibris Tadeusza Wiesiołowskiego. Prawdopodobnie chodzi o Tadeusza Wiesiołowskiego, urodzonego 12 sierpnia 1907 r. "Podporucznik ze starszeństwem dnia 1 stycznia 1930 r. Oficer rezerwy artylerii na ewidencji 7 D.A.K. w Poznaniu. Po ogłoszeniu mobilizacji 24 sierpnia 1939 r. wyjechał do Poznania do macierzystego 7 D.A.K. Nie otrzymał on żadnej funkcji i wszedł w skład Ośrodka Zapasowego 7 D.A.K. dowodzonego przez kpt. Bystydzieńskiego i był najstarszym oficerem rezerwy Ośrodka. 27 sierpnia 1939 r. o godzinie 17:00 wyjechał transportem kolejowym  do Ośrodka Zapasowego nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Dnia 28 sierpnia 1939 r. popołudniu transport dotarł do koszar 7 pułku ułanów w Mińsku Mazowieckim. Nie objął stanowiska w Baterii typu A.
Brak informacji o dalszej służbie.
Po wojnie pracował naukowo w Poznaniu, m.in. w Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu w latach 50-tych." Źródło: http://www.7dak.pl/index.php/zolnierze/biogramy/62-biogramy-w/711-wiesiolowski-tad.html