SYLWAN Organ Galicyjskiego Towarzystwa Leśnego. R.13. 1895

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 11075
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)

  • Historia ceny
  • szt.
  • 1 299,00 zł

SYLWAN Organ Galicyjskiego Towarzystwa Leśnego. R.13. 1895

SYLWAN Organ Galicyjskiego Towarzystwa Leśnego. R.13. 1895

Acht Kazimierz Red.

Lwów 1895, Galicyjskie Towarzystwo Leśne, str.500, 1k. tablic ilustr., format 15x23cm

SYLWAN jest najstarszym w Polsce leśnym czasopismem naukowym, jednym z pierwszych na świecie. Został założony w 1820 roku w Warszawie. Przyczynił się w znakomity sposób do rozwoju polskiego leśnictwa, służąc postępowi, upowszechnieniu wiedzy leśnej oraz rozwojowi nauki.

Założenia programowe obejmowały utrzymanie stanu lasu i podniesienie poziomu gospodarki leśnej w Galicji, przedstawianie problemów w sposób naukowy, pogłębianie wiedzy fachowej oraz dbałość o interesy zawodowe leśników. W Sylwanie publikowano artykuły dotyczące przyrodniczych podstaw leśnictwa i hodowli lasu, ekonomiki i polityki leśnej, zagadnień urządzeniowych i dendrometrycznych, ochrony lasu, ochrony przyrody oraz użytkowania i transportu w lesie, a także materiały z historii leśnictwa. Na ogólnopolskim zjeździe leśników w 1907 uznano czasopismo za nieoficjalny organ we wszystkich zaborach.

W piśmie odnaleźć można także artykuły podejmujące tematykę łowiectwa XIWw.

Nieczęste!

TWARDA OPRAWA PÓŁSKÓREK Z EPOKI, NA GRZBIECIE WYPUKŁE ZWIĘZY I TŁOCZENIA

Stan DB+/ drobne otarcia oprawy, niewielkie ślady owada w kolicy grzbietu, miejscami rdzawe plamki, zabrudzenia tylnej wyklejki i kilku poprzedzających ją kart