ROUGET- BUDOWNICTWO WIEYSKIE wyd. 1828

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 16129
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)

  • Historia ceny
  • szt.
  • 6 999,00 zł

ROUGET- BUDOWNICTWO WIEYSKIE wyd. 1828

ROUGET M.

BUDOWNICTWO WIEYSKIE 

CZYLI DORĘCZNIK NA GOSPODARZY OBEJMUJĄCY WSZELKIE ZASADY I PRAWIDŁA KTÓRE W STAWIANIU RÓŻNYCH RÓŻNYCH BUDYNKÓW EKONOMICZNYCH I MIESZKALNYCH NA WSI, DLA NADANIA IM WIĘKSZEY DOGODNOŚCI I TRWAŁOŚCI, ZACHOWAĆ POTRZEBA

z 12 rycinami

Warszawa 1828, nakł. i druk. Zawadzkiego i Węckiego, Uprzywilejowanych Drukarzy i Księgarzy Dworu Królestwa Polskiego, str. [VIII] 188, 12 k. tabli skł.:  litografie, w lit. T.Vivier, ; format: 13,5x22 cm

Mikołaj Rouget (ur. 25 marca 1782 w Warszawie, zm. 24 maja 1847 tamże) – polski pułkownik wojsk Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego, topograf, architekt, autor książek z dziedziny budownictwa, malarz, litograf.

Treść: O stodołach, O brogach, O owczarniach, O oborach czyli krowiarniach, O stayniach, O chlewach i wieprzarniach, O kurnikach i chlewkach dla drobiu, O browarach i gorzelniach, O zakładaniu w kotlinach podpału, O zaprowadzeniu podpału w gorzelniach, O suszarniach, O magazynach na zboże, O wozowniach, drwalniach i innych szopach, O przywoitem i wygodnem urządzeniu podwórza folwarcznego, O folwarku z mieszkaniem pańskiem, O różnych budynach włościańskich, O stawianiu budynków z gliny tzw. pisé, O ziemiościanach, O plebaniach i probostwach.
W każdym rozdziale podane są prawidła budownicze, według których w stawianiu postąpić należy. Dołączone jest zużycie drzewa i materiału.

Rzadkie!

 

TWARDA OPRAWA PÓŁSKÓREK ZE ZŁOCENIAMI. OBCIĘCIA KART MARMORYZOWANE.

Stan DB-/ podniszczona okładka, pieczęci, miejscami przebarwienia i foxing, jedna k.naddarta