REYMONT - ZIEMIA OBIECANA t.1-2 [komplet w 2 wol.] wyd.1 z 1899

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 17137
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)

REYMONT - ZIEMIA OBIECANA t.1-2 [komplet w 1 wol.] wyd.1 z 1899

REYMONT Władysław Stanisław

ZIEMIA OBIECANA

t.1-2 [komplet w 1 wol.]

Warszawa — Kraków 1899, Gebethner i Wolff, str. [6], 441, [1]; [2], 410; format 13x19,5 cm

 

Pierwsze wydanie książkowe jednej z najważniejszych powieści polskich XXw.

Ziemia obiecana – powieść panoramiczna Władysława Reymonta publikowana w latach 1897–1898 w dzienniku „Kurier Codzienny”, wydana w dwóch tomach w 1899 w Warszawie w wydawnictwie „Gebethner i Wolff”.

"Znakomita powieść o narodzinach kapitalizmu na ziemiach polskich. Reymont sfabularyzował w niej obserwacje, jakie poczynił w 1896 roku w Łodzi, wówczas prężnie rozwijającym się mieście przemysłowym. Głównym bohaterem książki jest właśnie miasto – wielokulturowe, zmieniające się z dnia na dzień, bezwzględne dla słabych, a silnym i zdeterminowanym dające nieograniczone wręcz możliwości. Fortuna jest tu na wyciągnięcie ręki. Chcą jej trzej przyjaciele: Karol Borowiecki, Maks Baum i Moryc Welt. Wiedzą, że to ona określa miejsce w społeczeństwie i daje niezależność." Źródło: Wyd. Ossolineum

Bardzo rzadkie!

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA WSPÓŁCZESNA NAWIĄZUJĄCA STYLISTYKĄ DO ZBYTKOWNYCH, DWORSKICH OPRAW Z EPOKI. BARWIONE ZDOBIENIA I ZŁOCENIA NA CAŁEJ POWIERZCHNI OKŁADEK. GRZBIET PŁASKI Z TŁOCZENIAMI I ZŁOCENIAMI. RĘCZNIE BARWIONY W MASIE PAPIER MARMORYZOWANY NA WYKLEJKACH, OBCIĘCIA KART BARWIONE TYM SAMYM WZOREM. WNĘTRZA OKŁADEK WYKOŃCZONE MISTERNYM TŁOCZONYM ZŁOTEM SZLACZKIEM. ZACHOWANA PRZEDNIA OKŁADKA BROSZUROWA JEDNEGO WOLUMINU.

Stan BDB/okładka broszurowa po konserwacji, PIĘKNY EGZEMPLARZ