OSSENDOWSKI- LUDZIE, ZWIERZĘTA, BOGOWIE komplet.

  • szt.
  • 1 299,00 zł

OSSENDOWSKI F.A.

LUDZIE, ZWIERZĘTA, BOGOWIE

komplet

 

OSSENDOWSKI F.A.

LUDZIE, ZWIERZĘTA, BOGOWIE

Tom I-III [komplet współoprawny]

 Wyd. uzupełnione

Poznań br. [1927], Wydawnictwo Polskie

Ferdynand Antoni Ossendowski pseudonim Feranto, Mark Czertwan (ur. 27 maja 1876 w Lucynie w guberni witebskiej, zm. 3 stycznia 1945 w Żółwinie, gm. Brwinów) – polski pisarz, dziennikarz, podróżnik, antykomunista, nauczyciel akademicki, działacz polityczny, naukowy i społeczny.

"Ossendowskiemu światową sławę przyniosła książka: „Zwierzęta, ludzie, bogowie”, która na przełomie 1920 i 1921 r. ukazała się w Nowym Jorku, w 1922 r. w Londynie, a w 1923 r. w Warszawie. Łącznie osiągnęła ona rekordową liczbę dziewiętnastu tłumaczeń na języki obce. Ossendowski opisał w niej wspomnienia z ucieczki z Rosji ogarniętej chaosem rewolucji. Opis obejmuje ucieczkę z Krasnojarska opanowanego przez bolszewików, zimę w tajdze, przeprawę do Mongolii i https://www.google.pl/?hl=pl&tab=TT&gws_rd=sslpobyt w niej u boku barona Ungerna." Źródło: wikipedia.org.
Pierwsze polskie wyd. pt.: "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów. Konno przez Azję Centralną" Warszawa 1923; oferowany zestaw obejmuje drugie, a zarazem  rozszerzone i uzupełnione wydanie książki.
Z uwagi na fakt, że autor był zagorzałym antykomunistą, w PRL-u książki Ossendowskiego  zostały wycofane z bibliotek, a jego nazwisko totalnie wymazane i objęte zapisem cenzury, nie wolno było nawet o nim wspomnieć w jakichkolwiek publikacjach.

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA WSPÓŁCZESNA. NA GRZBIECIE WYPUKŁE ZWIEZY, TŁOCZENIA ORAZ ZŁOCONE I BARWIONE NA CZERWONO NAPISY. NA PRZEDNIM LICU TŁOCZONA KOLORAMI I ZŁOTEM KOMPOZYCJA NAWIĄZUJĄCA DO ORYGINALNEJ OKŁADKI BROSZUROWEJ JEDNEGO Z TOMÓW. GÓRNE OBCIĘCIA KART BARWIONE, POZOSTAŁE ORYGINALNIE NIEOBCIĘTE.

Stan BDB-/ niewielki punktowy ubytek marginesu kilkunastu kart w środku bloku, poza tym BARDZO ŁADNY EGZEMPLARZ