OSIŃSKA- SZTUKA I CZAS T.1-4 komplet

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 11645
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)
  • szt.
  • 299,00 zł

OSIŃSKA- SZTUKA I CZAS T.1-4 komplet

OSIŃSKA

SZTUKA I CZAS

T.1-4 (komplet)

Część pierwsza Od prehistorii do średniowiecza

Część druga Renesans i Barok

Część trzecia Od klasycyzmu do Secesji

Część czwarta  Wiek XX

Jest to nowe, całkowicie zmienione wydanie podręcznika Barbary Osińskiej "Sztuka i czas", wydawanego przez wiele lat i cieszącego się dużym uznaniem zarówno wśród uczniów liceów plastycznych, jak i innych osób zainteresowanych historią sztuki.

Drugi tom obejmuje okres opisany w podtytule i odpowiada dawnym tomom III i IV. Ponadto dodano wiadomości o sztuce najnowszej i rozdział na temat sztuki polskiej w drugiej połowie XX wieku (autorstwa S.K. Stopczyka).

Książka jest bardzo szczegółowym, uporządkowanym chronologicznie kursem historii sztuki, a klarowny podział na poszczególne epoki sprzyja usystematyzowaniu wiedzy.

Obok wiadomości z historii sztuki zamieszczono informacje z innych dziedzin humanistyki: historii, filozofii, estetyki, a także nakreślono szereg czynników społecznych, geograficznych, gospodarczych itp., co umożliwia lepsze poznanie każdej epoki.

Po każdym rozdziale umieszczono duży wybór ćwiczeń i zagadnień podsumowujących, a także propozycje lektur - do utrwalenia wiadomości i ich samodzielnego pogłębienia.

Publikację adresujemy do wszystkich miłośników sztuk pięknych, w tym zwłaszcza do uczniów liceów ogólnokształcących, liceów plastycznych i różnego typu szkół artystycznych (lub szkół o profilu artystycznym).

Wydawca: WSiP,  str. 112, 152, 140, 168, duży format

TWARDA OPRAWA 

Stan BDB-