MALINOWSKI- ŻYCIE SEKSUALNE DZIKICH wyd. 1938

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 15371
  • Producent: ANTYKWARIAT SOBIESKI
  • Dostępność: Brak  (0 szt.)

MALINOWSKI- ŻYCIE SEKSUALNE DZIKICH wyd. 1938

MALINOWSKI Bronisław

ŻYCIE SEKSUALNE DZIKICH 

w północno-zachodniej Melanezji:

Miłość, małżeństwo i życie rodzinne u krajowców z Wysp Trobriandzkich i Brytyjskiej Nowej Gwinei.

(ang. The Sexual Life of Savages in North-Western Melanesia)

Słowo wstępne : Havelock Ellis

Warszawa 1938, Wydawnictwo J. Przeworskiego, str. 503; 97 unikalnych fotografii i rysunków; format: 15,5 x 23,5 cm

Wyd.1 w j.polskim.

Klasyczna monografia Bronisława Malinowskiego, opublikowana po raz pierwszy w 1929 roku. Była drugą z cyklu trzech książek poświęconych mieszkańcom Wysp Trobrianda (pozostałe dwie to Argonauci zachodniego Pacyfiku i Ogrody koralowe i ich magia). Książka od chwili wydania uważana jest za jedną z najważniejszych prac antropologicznych. W pracy tej Malinowski opisał szczegółowo obyczajowość Trobriandczyków, ich poglądy i zwyczaje.

Pierwsze wydanie ukazało się nakładem G. Routledge & Sons w 1929 roku. Malinowski dedykował książkę swojemu przyjacielowi Tadeuszowi Szymberskiemu. Dzieło poprzedził przedmową Havelock Ellis. Praca w tłumaczeniu Andrzeja Waligórskiego i Józefa Chałasińskiego została wydana w Polsce po raz pierwszy w 1938 roku.

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA WSPÓŁCZESNA. OKŁADKI OKOLONE ZŁOCONĄ BORDIURĄ, GRZBIET Z WYPUKŁYMI ZWIĘZAMI, TŁOCZENIAMI Z ZŁOCENIAMI. RĘCZNIE BARWIONY W MASIE PAPIER MARMORYZOWANY NA WYKLEJKACH, WSZYSTKIE OBCIĘCIA KART BARWIONE. WNĘTRZA OKŁADEK WYKOŃCZONE MISTERNYM TŁOCZONYM ZŁOTEM SZLACZKIEM 

Stan BDB-/ str.481-503 w dobrej kopii, PIĘKNY EGZEMPLARZ