KUNDERA- NIEZNOŚNA LEKKOŚĆ BYTU wyd. 1

  • szt.
  • 1 199,00 zł

KUNDERA- NIEZNOŚNA LEKKOŚĆ BYTU wyd. 1984

KUNDERA MILAN

NIEZNOŚNA LEKKOŚĆ BYTU 

z czeskiego przetłumaczyła Agnieszka Holland

Londyn 1984, "ANEKS", str. [4] 215, format: 14,5x22,5 cm

Arcydzieło literatury światowej i najsłynniejsza powieść Milana Kundery.

Wydana po raz pierwszy w 1984 r., a wkrótce potem przeniesiona na ekran z Danielem Day-Lewisem i Juliette Binoche w rolach głównych. W tej pięknej i czułej opowieści o praskim lekarzu i jego kochankach zbiegają się rozmaite kwestie, do których wielki czeski pisarz nieustannie powracał. Najważniejsza to przypadek jako czynnik, który determinuje ludzkie losy. Miłość jest przypadkiem.

To przypadek decyduje, że zakochujemy się właśnie w tej, a nie w innej osobie. Przypadek decyduje również o tym, czym zajmujemy się przez całe życie, kim jesteśmy, z jakimi ludźmi się stykamy. A w państwie totalitarnym czynnik losowy staje się tym bardziej paradoksalny, im bardziej wszechwładny ustrój stara się go wyeliminować i narzucić obywatelom sztuczne ograniczenia.

Pierwsze polskie wydanie!

 

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA WSPÓŁCZESNA. OKŁADKI OKOLONE TŁOCZONĄ ZŁOTEM ORAZ NA ŚLEPO BORDIURĄ. GRZBIET Z WYPUKŁYMI ZWIĘZAMI, TŁOCZENIAMI I ZŁOCENIAMI. WYKLEJKI MARMORYZOWANE, OBCIĘCIA KART BARWIONE TYM SAMYM WZOREM. ZACHOWANA KARTONOWA OKŁADKA WYDAWNICZA

Stan BDB/ ŁADNY EGZEMPLARZ