KORZENIOWSKI- TRAKTAT POCZĄTKOWY FIZYKI R - J. HAÜY t.2-gi wyd. 1806

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 9835
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)

  • Historia ceny
  • szt.
  • 2 499,00 zł

KORZENIOWSKI- TRAKTAT POCZĄTKOWY FIZYKI R - J. HAÜY t.2-gi wyd. 1806

KORZENIOWSKI Aloyzy

TRAKTAT POCZĄTKOWY FIZYKI R - J. HAÜY

Professora mineralogii w muzeum historyi naturalney, Instytutu narodowego umieiętności i sztuk, Towarzystw, badaczow natury berlinskiego, batawskiego w Harlem, mineralogii w Iena, honorowego w uniwersytecie imperatorskim wilenskim Czlonka (!) etc. etc.

Dzieło przeznaczone dla nauki w lyceach francuzkich

przełożył..

Tom drugi [z dwóch]

W Wilnie 1806,  u Józefa Zawadzkiego Typografa Imperatorskiego Uniwersytet, str. [6], 329, 16 k. tablic ilustr. rozkładanych [od nr IX do XXIV; komplet] ; format 12x19,5cm

Poczytne dzieło pióra René'a Justa Haüya (28 lutego 1743 r. - 3 czerwca 1822 r.) - francuskiego fizyka, mineralogisty, powszechnie nazwany Abbé Haüy po tym, jak został honorowym kanonem Notre Dam . Jest on często określany jako "ojciec współczesnej krystalografii".

Przekładu na j.pol. dokonał Alojzy Korzeniewski (zm. 1826) - fizyk i kaznodzieja z zakonu dominikanów, prześladowany przez carskie władze. Pochodził z rodziny szlacheckiej Korzhen?vskih. Wydał ponadto  "Kazania na niedziele i uroczystości, tajemnice Roku calego, oraz na Dnie niektórych Świętych» (Warszawa, 1824-1825) i inne.

Rzadkie!

TWRADA OPRAWA PÓŁSKÓREK Z EPOKI, NA GRZBIECIE WYPUKŁE ZWIĘŻY, TŁOCZENIA I ZŁOCENIA ORAZ KOLROWY SZYLDZIK, OBCIĘCIA KART NAKRAPIANE

Stan BDB-/ drobne naddarcie górnej częśći grzbietu, poza tym BARDZO ŁADNY EGZEMPLARZ