KONOPCZYŃSKI- DZIEJE POLSKI NOWOŻYTNEJ t.1-2 (komplet) wyd.1936

  • szt.
  • 1 250,00 zł
  • Niedostępny

KONOPCZYŃSKI- DZIEJE POLSKI NOWOŻYTNEJ t.1-2 (komplet) wyd.1936

KONOPCZYŃSKI Władysław

DZIEJE POLSKI NOWOŻYTNEJ

t.1-2 (komplet w 2wol.)

Wyd.1.

Warszawa 1936, Gebethner i Wolff, str. XII, 437 ,[1]; VIII, 459, [1]; format 15x23cm

Wydanie 1. Monumentalne dzieło dotyczące dziejów Polski XVI-XVIII wieku napisane przez Władysława Konopczyńskiego (1880-1952), historyka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, posła na sejm, założyciela i redaktora „Polskiego słownika biograficznego”.

Klasyka polskiej myśli historiograficznej, która najczęściej chyba znajduje się w przypisach i bibliografiach współczesnych prac poświęconych dziejom Rzeczypospolitej XVI-XVIII. Choć w niektórych dziedzinach stan naszej wiedzy o przeszłości jest obecnie rozleglejszy niż w czasach Konopczyńskiego, ksiażka ta do dziś stanowi  niezastąpioną syntezę epoki staropolskiej i uchodzi za jedno z najlepszych opracowań nowożytnej historii Polski.

Tom pierwszy obejmuje wydarzenia od elekcji Zygmunta I Starego do śmierci Władysława IV Wazy, tom drugi od elekcji Jana Kazimierza Wazy do ostatecznego rozbioru Polski. 

TWARDA OPRAWA PÓŁSKÓREK  WSPÓŁCZENY. GRZBIET Z WYPUKŁYMI ZWIĘZAMI, TŁOCZENIAMI I ZŁOCENIAMI. KARTON MARMORYZOWANY. GÓRNE OBCIĘCIA KART BARWIONE.

Stan BDB-/ nieliczne przybrudzenia, ŁADNY EGZEMPLARZ