KAPITAN KLOSS komplet 20 sztuk KULTOWA SERIA

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 15237
 • Dostępność: Brak  (0 szt.)
 • szt.
 • 389,00 zł
 • Niedostępny

KAPITAN KLOSS komplet 20 sztuk KULTOWA SERIA

KAPITAN KLOSS komplet 20 sztuk KULTOWA SERIA

Wydawnictwo „Muza S.A.” 2007

ISBN 9788373192737

 1. Agent J-23
 2. Wsypa
 3. Ostatnia szansa
 4. Kuzynka Edyta
 5. Ściśle tajne
 6. Hasło
 7. Spotkanie z Ingrid
 8. Café Rosé
 9. Wyrok
 10. Kurierka z Londynu
 11. Partia domina
 12. Noc w szpitalu
 13. Podwójny nelson
 14. Żelazny krzyż
 15. Tajemnica profesora Riedla
 16. Spotkanie na zamku
 17. Akcja „Liść Dębu”
 18. Oblężenie
 19. Gruppenführer Wolf
 20. W ostatniej chwili

Lista odcinków serii komiksowej nie pokrywa się ściśle z serialem Stawka większa niż życie. Zeszytów komiksowych jest więcej niż odcinków serialu (patrz: „Noc w szpitalu”, „Kurierka z Londynu”, „W ostatniej chwili”, „Partia domina”, „Tajemnica prof. Riedla”), inna jest ich kolejność oraz niektóre szczegóły akcji (np. w „Żelaznym Krzyżu” hrabia Edwin Wąsowski ginie w wersji komiksowej, w serialu zostaje uratowany, w zeszycie "Ostatnia Szansa" przeciwnikiem Klossa jest Brunner, a w serialu, postać Brunnera zostaje zastąpiona przez Niemca o nazwisku Lothar).

Pierwsze wydanie komiksu z serii „Kapitan Kloss” miało miejsce w latach 1971-1973, kilka lat po zakończeniu emisji serialu i Teatru Telewizji oraz po wydaniu powieści (wszystkie pod tytułem „Stawka większa niż życie”). Powstał on na zlecenie szwedzkie. Już w latach sześćdziesiątych Szwedzi zamawiali w Polsce, z myślą o swoim rynku komiksowym, produkcję popularnych albumów zwanych „Klassikerami”, których druk był tani i dla obu stron bardzo opłacalny. Była to jedna z prostych i łatwych metod na zdobycie dewiz, których PRL bardzo potrzebowała[1].

Komiks opowiada dzieje Staszka Moczulskiego, młodego Polaka z Kościerzyny (Pomorze), który ze względu na swoje łudzące podobieństwo do Hansa Klossa, zdekonspirowanego agenta Abwehry zostaje zwerbowany do współpracy z wywiadem radzieckim[2] (później pracuje także dla Oddziału II Informacyjnego Gwardii i Armii Ludowej). Podstawiony pod Klossa Moczulski resztę wojny przebywa na tyłach frontu zdobywając od wroga cenne informacje oraz wspierając ruchy oporu.

Stan IDEALNY/ etui lekko podniszczone