GLOGER- BUDOWNICTWO DRZEWNE 1-2

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 7729
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)

  • Historia ceny
  • szt.
  • 92,00 zł

GLOGER- BUDOWNICTWO DRZEWNE  i wyroby z drzewa w dawnej Polsce 1-2

GLOGER Zygmunt 

BUDOWNICTWO DRZEWNE

 i wyroby z drzewa w dawnej Polsce

T.1-2 [współoprawne]

Książka opatrzona jest dwustronicowym wstępem napisanym przez autora. Tom pierwszy zawiera 383 strony. Tom drugi to tylko 192 strony, ponieważ śmierć autora zatrzymała pracę przy encyklopedii na literze "L". Oba tomy wydane są w jednym woluminie.
Praca ta jest alfabetycznym spisem licznych i wspaniałych przykładów budownictwa drewnianego w dawnej Polsce " na jej kartach prezentowane są obiekty z Podlasia, Mazowsza, Litwy, Żmudzi, z pogranicza Podola i Wołoszczyzny, z Galicji, z Czerwonej Rusi, Poznańskiego, Grodzieńszczyzny i innych regionów. Autor opisuje także nieistniejące już obiekty z terenów Litwy, Podlasia, Mazowsza, Lubelszczyzny, Ukrainy, Żmudzi, Ziemi Sandomierskiej, Opatowskiej, Radomskiej itd.
Z. Gloger przedstawia w swojej książce dawne cerkwie drewniane, stare domy, chaty, dwory szlacheckie, pałace, stare pomniki przyrody, dzwonnice, kościoły, lamusy, krzesła, krzyże, kufry etc. Łącznie księga zawiera około 550 zdjęć, rysunków i rycin (m.in. świetne rysunki Z. Glogera oraz ryciny wg Jana Matejki).
Jest to praca o wyjątkowej wartości naukowej (etnograficznej i historycznej) z uwagi na fakt, iż większość prezentowanych obiektów nie przetrwała do naszych czasów.Opis pozycji
Wydawca: Graf_ika
Data wydania: 2006
Metoda druku: Fotooffset
Oprawa: Twarda,ekoskóra ze złotymi tłoczenia, naklejka kolorowa na licu
Zawartość: 2 tomy w jednym woluminie
Rozm. albumu: 19,4 x 26,3 x 4,6 cm
ISBN-10/13: 978-83-923582-0-6

Stan NOWA