SŁOWACKI- BENIOWSKI. Poema Lipsk 1841 - pierwsze wydanie.

25-10-2018

SŁOWACKI- BENIOWSKI. Poema Lipsk 1841,

pierwsze wydanie.

Pierwodruki i piersze wydania [choć nie tylko, ale dziś nie o tym] dzieł trójcy wieszczów romantycznych [Zygmunt Krasiński, Adam Mickiewicz i Juljusz Słowacki] cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Są to ksiażki cenne nie tylko z uwagi na swą ważną rolę w literatutrze narodowej, ale również wartość wymierną, które obok cennych polskich starodruków mogą stanowić dobrą lokatę kapitału.

Dziś krótka specyfikacja jednego z takich dzieł:

SŁOWACKI Juljusz

BENIOWSKI.

poema przez..

pięć pierwszych pieśni.

Ed. 1.

Lipsk 1841, u Leopolda Michelsena,  str. [6], 176; format 11x15,5cm

Pierwsze wydanie!

Treść utworu dotyczy wydarzeń podczas konfederacji barskiej, na tle walki z Rosjanami i zbuntowanymi chłopami ruskimi mającej miejsce na terenie kresowych województw ukrainnych Rzeczypospolitej. Akcja utworu opowiada o podróżach i losach szlachcica Maurycego Beniowskiego (wzorowanego na rzeczywistym awanturniku Maurycym Beniowskim).

Rzadkie!

 

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA WSPÓŁCZESNA OZDOBNA, NA LICACH PODWÓJNA OZDOBNA BODIURA O CHARAKTERZE ROŚLINNYM ZWIEŃCZONE W NAROŻNIKACH ZŁOCONYM KWIECIEMI, W ZWIERCIADLE OKŁADEK MISTERNIE TŁOCZONY I ZŁOCONY OZDOBNIK O CHARAKTERZE ROŚLINNYM, GRZBIET Z PODZIAŁEM NA POLA, WYPUKŁYMI ZWIĘZAMI I BOGATYMI ZŁOCENIAMI, OOBCIĘCIA KART BARWIONE, WYKLEJKI Z RĘCZNIE BARWIONEGO W MASIE PAPIERU MARMURKOWEGO, WNĘTRZA OKŁADEK WYKOŃCZONE ZŁOTĄ ROLKĄ. OPRAWA NAWIĄZUJĄCA STYLISTYKĄ DO ZBYTKOWNYCH OPRAW Z EPOKI!

Stan DB/BDB/ egzmeplarz po fachowej konserwacji, wpis z epoki na k. poprzedzającej k.przedtyt. oraz tyt., pieczęci na k.przedtyt. i tyt., str.37 oraz 141 i ostatniej k.; k.83-84 oraz 93-94 w starannej kopii; EFEKTOWNY EGZEMPLARZ

Juljusz Słowacki, Beniowski Poema Lipsk 1841, Ed.1., pierwsze wydania wieszczów, pierwodruki , Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz, Zygmunt Krasińki

Juljusz Słowacki, Beniowski Poema Lipsk 1841, Ed.1., pierwsze wydania wieszczów, pierwodruki , Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz, Zygmunt Krasińki

Juljusz Słowacki, Beniowski Poema Lipsk 1841, Ed.1., pierwsze wydania wieszczów, pierwodruki , Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz, Zygmunt Krasińki

Ten produkt nie jest już dostępny!

 

 

"Najlepsze z najlepszych", czyli creme de la creme, "The best of the best" to dział, gdzie prezentujemy rzeczy ekstremalnie rzadkie, druki cenne i poszukiwane, prawdziwe białe kruki- nie tylko z naszej oferty, ale najlepsze na rynku.

Książki te najczęściej nie goszczą na łamach naszego serwisu internetowego, nie są dostępne dla ogółu, ale wyłącznie dla starannie wyselekcjonowanej i zamożnej Klienteli. 

Aby otrzymywać powiadomienia o nowościach z tego działu, należy zarejestrować się w sklepie podając pełne dane wraz z nr telefonu oraz wyrazić zgodę na subskrybcję wiadomości  z kategorii "Newsletter VIP". 

Z uwagi na fakt, iż działamy na rynku antykwarycznym od wielu lat, mamy duże doświadczenie w pozyskiwaniu cennych obiektów. Pomożemy Państwu pozyskać najbardziej poszukiwane w Polsce dzieła.

 

Lubicie to, dajcie łapkę w górę:

 

https://www.facebook.com/antyksobieski/#

https://www.antyksobieski.pl/images/frontend/theme/default2/social/fb_bw.png