ADAMSKA- DROGA NA GIEŁDĘ

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 12262
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)

  • Historia ceny
  • szt.
  • 249,00 zł

ADAMSKA- DROGA NA GIEŁDĘ

ADAMSKA Maria red.

Praca zbiorowa ekspertów BDO 

DROGA NA GIEŁDĘ

Jak przygotować spółkę do emisji publicznej

Warszawa 2008, Wydawnictwo Difin S.A, STR. 544

TWARDA OPRAWA

Książka stanowi kompendium wiedzy o tym, jak najlepiej wykorzystać możliwości rynku giełdowego przez spółki poszukujące kapitału na rozwój albo właścicieli zamierzających wyjść z inwestycji. Autorzy nie koncentrują się jedynie na procesie upubliczniania akcji, dają ogląd całej architektury rynku kapitałowego i przybliżają specy jego najważniejszych instytucji. Nie namawiają do wchodzenia na giełdę, rozważają argumenty „za” i „przeciw”.

W książce przedstawiono proces wchodzenia na giełdę krok po kroku. Omówiono rolę doradców oraz wskazano, czego od nich można wymagać. Zasadnicze kwestie, jak np. sporządzenie prospektu emisyjnego, omówiono bardzo szczegółowo. Nie poprzestano na procesie sprzedaży akcji na rynku pierwotnym, ale wskazano też,
jak być spółką publiczną i jak spełniać oczekiwania inwestorów już po debiucie na giełdzie.

To nie tylko teoretyczna lekcja, ale zasób wiedzy poparty realnymi doświadczeniami.
Zainteresuje również tych, którzy nie tylko z praktycznego punktu widzenia chcą poznać mechanizmy rządzące rynkiem pierwotnym. To zestaw dogłębnych statystyk dotyczących rynku giełdowego i pierwotnego, regulacji prawnych odnoszących się do procesu sprzedaży akcji, przykładów z naszej giełdy oraz własnych doświadczeń autorów, którzy pracowali przy plasowaniu emisji na rynku pierwotnym.

Stan BDB-/ nieliczne podkreślenia ołówkiem